scam alert
w ,

15 nowych podmiotów na liście ostrzeżeń publicznych KNF

Nowe podmioty na liście ostrzeżeń KNF

Jak poinformowała Komisja Nadzoru Finansowego w komunikacie, na listę ostrzeżeń publicznych zostało wpisane 15 nowych podmiotów.

Dodatkowo, wobec każdego podmiotu zostało złożone zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 178 w zw. z art. 69 ust. 2 pkt 2 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (prowadzenie działalności w zakresie obrotu instrumentami finansowymi bez wymaganego zezwolenia lub upoważnienia) przez Komisję Nadzoru Finansowego do Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Lista dodanych podmiotów:

  • Horizon Group Consulting – prowadzący działalność pod stroną horizongroupconsulting.com
  • Asset Group – prowadzący działalność pod stroną assetgroup.io
  • Finlay – prowadzący działalność pod stroną finlay.world
  • Galaxy Trade – prowadzący działalność pod stroną galaxytrade.co
  • IGM Holdings – powadzący działalność pod stroną igmholdings.com
  • Cento GX – prowadząc działalność pod stroną centogox.com
  • Fx Point – za którego pośrednictwem usługi świadczył podmiot posługujący się również nazwą Grey Matter Enterprise Ltd, prowadzący działalność pod stroną fxpoint.co
  • 24Trading – za którego pośrednictwem usługi świadczył podmiot posługujący się również nazwą Grey Matter Enterprise Ltd, prowadzący działalność pod stroną 24trading.co
  • BTC Capital Group – prowadzący działalność pod stroną btccapitalgroup.com
  • Everest Markets – prowadzący działalność pod stroną everestmarkets.com
  • York BTC – prowadzący działalność pod stroną yorkbtc.com
  • York PRO – prowadzący działalność pod stroną yorkpro.com
  • Astra Horizon – prowadzący działalność pod stroną astrahorizon.com
  • Fino Markets – prowadzący działalność pod stroną finomarkets.com
  • Quantum Market – prowadzący działalność pod stroną quantummarket.net

Pełną listę ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego można znaleźć tutaj.

Część z tych podmiotów zwiesiła już działalność, jednak znakomita większość wciąż funkcjonuje. Jako inwestor zawsze pamiętaj, by dokładnie zweryfikować brokera z którego usług zdecydujesz się skorzystać.


Zobacz również: Polski Ład – podatek liniowy, a składka zdrowotna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.