joshua mayo obJBg2lZjMg unsplash
w

3 spółki do kupienia w marcu. Wszystkie spadły o ponad 25 proc. od początku roku!

3 spółki, których kurs akcji znacznie spadły

Wymienione na tej liście pozycje mają ogromny potencjał do przełamania rynku, a po ostatnich spadkach wyglądają naprawdę tanio.

W obliczu najwyższej od dziesięcioleci inflacji, podwyżek stóp procentowych, inwazji Rosji na Ukrainę i innych czynników destabilizujących rynek, inwestorzy mieli w tym roku do czynienia z zawrotną liczbą czynników ryzyka, które musieli brać pod uwagę. W najbliższym czasie notowania akcji mogą nadal być niestabilne, ale duże wyprzedaże umożliwiły również inwestowanie w świetne spółki po znacznie niższych cenach.

Mając to na uwadze przedstawiamy 3 spółki, których akcje warto rozważyć właśnie teraz.

PubMatic [PUB]

Choć akcje mogą jeszcze spadać, to przedsiębiorstwo ma tendencję wzrostową.

Platforma PubMatic pomaga programistom i wydawcom maksymalizować przychody z reklam, a reklamodawcom i agencjom reklamowym maksymalizować zwrot z ich inwestycji.

Jason Hall, analityk Motley Fool

Dowodem na to, że platforma PubMatic przynosi efekty, są jej wyniki. W trzecim kwartale 2021 r. przychody wzrosły o 50 proc. Podobne wyniki utrzymują się zresztą od czterech kwartałów z rzędu. Co jeszcze ciekawsze – liczba reklamodawców wydających 1 000 dol. lub więcej wzrosła o 40 proc.

Nie zwiększa się jedynie obrót. Dochód netto wzrósł o 118 proc. w III kwartale 2021, co stanowi kontynuację trendu stałego wzrostu zysków i przepływów pieniężnych PubMatic od czasu wejścia na giełdę.

Patrząc tylko na cenę akcji, ciężko byłoby się spodziewać, że działalność PubMatic ma się tak dobrze. Akcje spadły o 26 proc. od początku roku i o 64 proc. w stosunku do maksimum wszech czasów.

Czy PubMatic może kontynuować wysokiej jakości wzrost? Zdecydowanie tak, a wszystko dzięki niepowtarzalnej platformie, która wydaje się być coraz szerzej doceniana przez reklamodawców.

PubMatic przedstawi wyniki za czwarty kwartał 28 lutego, więc należy spodziewać się większej zmienności w najbliższym czasie. Inwestorzy powinni jednak umieścić ją wysoko na liście akcji do kupienia w marcu.

DraftKings [DKNG]

DraftKings spada wraz z szerszym gronem wszystkich spółek wzrostowych, które nie przynoszą jeszcze znacznych dochodów.

DraftKings ma za sobą trudny początek 2022 roku – akcje spadły już o 27 proc. Przedsiębiorstwo oferuje konsumentom możliwość stawiania zakładów na prawdziwe pieniądze przede wszystkim w grach, ale również sporcie poprzez nowoczesną aplikację mobilną.

Parkev Tatevosian, analityk Montley Fool

Spółka szybko zwiększa przychody, ponieważ coraz więcej państw legalizuje tego typu zakłady. Roczne przychody wzrosły z 192 milionów dolarów w 2017 roku do 1,3 miliarda dolarów w 2021 roku. Co więcej, tempo wzrostu przyspieszało przez trzy ostatnie lata.

Zarząd oczekuje, że dynamika ta utrzyma się i w 2022 roku prognozuje sprzedaż na poziomie 1,93 miliarda dolarów. DraftKings działa już z mobilną usługą zakładów sportowych w 17 stanach w USA. Aplikacja iGaming, która zawiera popularne gry, takie jak blackjack, jest dostępna w zaledwie pięciu stanach. Legalizacja mobilnych gier zyskuje przychylność stanów, ponieważ zwiększa wpływy z podatków bez konieczności budowania murowanych kasyn. Konsumentom bardziej podoba się wersja mobilna ze względu na wygodę: od impulsu do zakładu można przejść w ciągu kilku sekund. Dla porównania, aby dotrzeć do najbliższego kasyna, trzeba jechać nieraz kilka godzin.

Gry online mogą być także bardziej opłacalne. W końcu do obsługi aplikacji i strony internetowej nie potrzeba aż tylu pracowników, co do utrzymania ogromnego budynku. Dzięki temu firma jest też mniej narażona na cykliczne spadki koniunktury – kasyna stacjonarne nadal muszą być utrzymywane, niezależnie od tego, ilu klientów je odwiedza.

Co ciekawe, rentowność, a właściwie jej brak, jest głównym winowajcą spadku akcji w 2022 roku. Rynek przestaje kochać nierentowne spółki wzrostowe. DraftKings może i się rozrasta, ale traci pieniądze – dokładnie 1,5 miliarda dolarów w 2021 roku.

Mimo to, spółka czyni doskonałe postępy, a coraz szersza legalizacja tego typu usług otwiera ogromne rynki. To z kolei ostatecznie może dać ogromne zyski inwestorom.

Fiverr International [FVRR]

W sytuacji, gdy wyceny spółek typu growth znajdują się pod presją, a wzrost sprzedaży Fiverr International zwalnia w związku z trudnymi podstawami porównawczymi i osłabieniem niektórych czynników związanych z pandemią, inwestorzy masowo sprzedają akcje. Cena akcji Fiverr spadła o 36 proc. od początku roku i jest o 77 proc. niższa od zeszłorocznego maksimum, dlatego uważam, że duża wyprzedaż stworzyła świetną okazję do kupna.

Keith Noonan, analityk Motley Fool

Rynek pracy dla freelancerów Fiverr pomaga utorować drogę dla nowoczesnych form zawierania umów o pracę, a jego historia rozwoju dopiero się zaczyna. Platforma ułatwia pracownikom i pracodawcom nawiązywanie kontaktów, a przedsiębiorstwo wydaje się być w początkowej fazie korzystania z silnych długoterminowych trendów. Spółka zakończyła ubiegły rok ze średnimi wydatkami na jednego zleceniodawcę w wysokości 242 dol., co oznacza wzrost o 18 proc. w skali roku, ale firma dopiero raczkuje, jeśli chodzi o jej długoterminowy potencjał rozwoju.

Zatrudnianie freelancerów daje firmom szansę na obniżenie kosztów związanych ze świadczeniami pracowniczymi, wydatkami biurowymi i podatkami od wynagrodzeń. Dzięki elastycznej, wysokiej jakości pracy, która jest coraz bardziej dostępna za pośrednictwem platform internetowych, jest prawdopodobne, że w ciągu następnej dekady popularność tego typu rozwiązań odnotuje ogromny wzrost. Fiverr jest w doskonałej pozycji, aby wykorzystać tę zmianę, a akcje mają ogromny potencjał wzrostu przy obecnych cenach.

Podczas gdy wzrost sprzedaży Fiverr spowalnia, ponieważ pracownicy coraz częściej wracają do pracy, a biznesowi kończą się okresy hossy związane ze szczytem pandemii, przedsiębiorstwu wciąż udało się zwiększyć sprzedaż o 43 proc. rok do roku w ostatnim kwartale i o 57 proc. w całym 2021 roku. Z marżą brutto wynoszącą około 84 proc. w zeszłym roku i ogromnym potencjałem do dalszego rozwoju sprzedaży, Fiverr ma niesamowity potencjał do wzrostu.

Akcje wymienionych w tym artykule spółek możesz kupić bez prowizji w tym miejscu:

DISCLAIMER ETORO
eToro to platforma z wieloma aktywami, która oferuje zarówno inwestowanie w akcje i kryptoaktywa, jak i handel kontraktami CFD.

Przedstawione treści są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opracowanie to jest chronione zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 roku O prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.Nr24,poz.83). Wpis autora ma charakter edukacyjny. Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie opracowania.

Zobacz również: INWESTYCJA W METAVERSE? 3 DUŻE SPÓŁKI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.