5 tanich spolek dywidendowych
w

3 tanie spółki dywidendowe

Spółki dywidendowe o cenie akcji poniżej 10 dol.

Przy ostatnich spadkach na Wall Street, wiele spółek dywidendowych znalazło się na zdecydowanie bardziej atrakcyjnych poziomach cenowych. Choć zawsze istnieje jakieś niebezpieczeństwo, to zajęcie pozycji właśnie po takich spadkach może być bardzo opłacalne. Wspomniane na liście poniżej spółki dywidendowe mają ceny akcji poniżej 10 dolarów i wszystkie oferują stopę dywidendy na poziomie wyższym niż 2,5 proc. Oczywiście, nie wszystkie tanie spółki są warte uwagi, ale te się wyróżniają.

Annaly Capital Management Inc. [NLY]

Annaly to jeden z największych hipotecznych funduszy inwestycyjnych na rynku nieruchomości. Mimo to kurs akcji jest niski, szczególnie po ostatnich spadkach. Co więcej oferuje również jedną z największych stóp zwrotu, jakie można znaleźć na Wall Street niezależnie od ceny akcji. Wypłaty dywidendy jednak utrzymują się na stałym poziomie 22 centów na kwartał – zapewniając ogromną rentowność pomimo niskiej ceny akcji. Spółki dywidendowe rzadko kiedy oferują tak wysokie stopy dywidendy, która w tym wypadku wnosi aż 11,35 proc.

Prospect Capital Corp. [PSEC]

Prospect Capital to kolejna propozycja, która jest obecnie bardzo przystępna cenowo, gdyż kurs akcji wynosi mniej niż 9 dol. PSEC jest spółką z branży „rozwoju biznesu”, co oznacza, że jest to firma inwestycyjna, która poszukuje nowych możliwości.

Prospect Capital posiada zróżnicowany portfel inwestycyjny, który obejmuje niemalże wszystko, począwszy od producentów dóbr konsumpcyjnych, poprzez spółki energetyczne, aż po spółki z sektora opieki zdrowotnej. Ten szeroki wachlarz inwestycji pomaga zapewnić stałą, 6-centową, comiesięczną dywidendę. Warto przyjrzeć się tej spółce z racji niskiej ceny akcji i stopie dywidendy na poziomie 8,47 proc.

Yamana Gold Inc. [AUY]

Wybierając spółki dywidendowe do swojego portfolio warto zastanowić się nad Yamana Gold Inc. Przy cenie około 4 dol. za akcję, spółka jest szczególnie interesująca, z kilku powodów. Po pierwsze, spółka związana ze złotem z łatwością skorzysta z presji inflacyjnej, która w dłuższej perspektywie doprowadzi do wzrostu cen metali szlachetnych. Ponadto, jest to mniejsza spółka górnicza, której wartość rynkowa wynosi zaledwie około 4 mld dol., co daje ogromny potencjał do wzrostu w nadchodzących latach.

Prognozuje się, że w roku obrotowym 2022 spółka wypracuje 28 centów zysku na akcję, ale będzie wypłacać jedynie około 12 centów rocznej dywidendy, co sprawia, że perspektywa ewentualnej podwyżki dywidendy jest bardzo prawdopodobna. Aktualna stopa dywidendy wynosi 2,69 proc.

We wszystkie spółki dywidendowe wymienione w tym artykule można zainwestować bez prowizji w tym miejscu:

DISCLAIMER ETORO
eToro to platforma z wieloma aktywami, która oferuje zarówno inwestowanie w akcje i kryptoaktywa, jak i handel kontraktami CFD.

Należy pamiętać, że kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej. 68% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Powinieneś zastanowić się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Zobacz również: INWESTYCJA W METAVERSE? 3 DUŻE SPÓŁKI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.