cloud computing
w

7 solidnych spółek z sektora usługi przechowywania danych w chmurze

Usługi przechowywania danych w chmurze coraz mocniej zyskują

Akcje spółek z sektora usługi przechowywania danych w chmurze drożeją się w miarę jak gospodarka światowa przestawia się na prowadzenie coraz większej liczby interesów online.

Gartner szacuje, że globalne wydatki na usługi w chmurze wzrosną do co najmniej 482 mld dol. w 2022 roku, w porównaniu do 313 mld dol. w 2020 roku. Wiele spółek świadczących takie usługi było pod presją w ostatnich miesiącach, ponieważ inwestorzy wycofywali się z akcji typu growth z powodu obaw o rosnące stopy procentowe. Mimo to, inwestorzy długoterminowi dostrzegają kluczową rolę, jaką tzw. chmura będzie odgrywać w trendach technologicznych, takich jak praca zdalna, sieci 5G, sztuczna inteligencja czy IoT.

Oto siedem najlepszych akcji spółek z sektora usługi przechowywania danych w chmurze do kupienia, według Bank of America.

Amazon [AMZN]

Amazon jest światowym liderem pod względem udziału w rynku usług infrastrukturalnych przechowywania danych w chmurze. Akcje Amazona w 2021 roku zanotowały nieco gorsze od oczekiwań wyniki, głównie z powodu zakłóceń w łańcuchach dostaw i rosnących kosztów pracy.

  • Amerykański gigant zatrudnia ponad 1,6 mln pracowników na całym świecie

Analityk Justin Post twierdzi jednak, że czynniki te ustąpią w 2022 r., a Amazon Web Services czyli usługi przechowywania danych w chmurze, działalność reklamowa i prowizje od stron trzecich wygenerują co najmniej 70 mld USD zysku w 2023 r. Raport wyników spółki za IV kwartał pokazał, że AWS odnotował wzrost przychodów o prawie 40 proc. w ujęciu rocznym. Wiadomość ta spowodowała gwałtowny wzrost akcji, gdyż to właśnie ten dział jest jednym z najbardziej dochodowych segmentów spółki.

Bank of America daje rekomendację „kupuj” i cenę docelową w wysokości 4450 dolarów dla akcji AMZN,.

Microsoft [MSFT]

Dział usług w chmurze Azure czyni Microsoft liderem rynku w segmencie B2B. Analityk Brad Sills podkreśla, że Microsoft jest „topowym wyborem” na 2022 rok, częściowo dzięki liczbie klientów korporacyjnych. Sills przewiduje, że rosnąca skala Azure, bieżące oszczędności kosztów i mocna pozycja Office 365 przyczynią się do wzrostu marży brutto, marży operacyjnej i zysków Microsoftu w nadchodzących kwartałach.

AVGBrowser D30OSt1FIE

Bank of America daje rekomendację „kupuj” i cenę docelową wynoszącą 365 dolarów dla akcji MSFT.

Aliaba Group Holding [BABA]

Alibaba jest wiodącym chińskim dostawcą usługi przechowywania danych w chmurze, ale nie jest to spółka dla osób o słabym sercu. W ciągu ostatniego roku wartość akcji Alibaby spadła o ponad 50 proc. w związku z restrykcjami chińskiego rządu wobec dużych spółek technologicznych i nowymi rygorystycznymi standardami rachunkowości narzuconymi przez amerykańskich regulatorów.

Administracja Bidena bada biznes Alibaby, aby ustalić, czy stanowi on zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego USA. Tymczasem spółka odnotowała 33 proc. wzrost przychodów z usług w chmurze w ostatnim kwartale.

AVGBrowser sRU1r32wq2

Bank of America daje rekomendację „kupuj” i cenę docelową na poziomie 203 dolarów dla akcji BABA.

Alphabet [GOOGL]

Spółka macierzysta Google i YouTube – Alphabet, zajmuje odległe trzecie miejsce pod względem udziału w rynku wśród amerykańskich dostawców usługi przechowywania danych w chmurze, za Amazonem i Microsoftem.

Analityk Justin Post twierdzi, że monetyzacja YouTube powinna napędzać wzrost przychodów Alphabet w 2022 roku, podczas gdy Google Cloud powinien napędzać wzrost zysków. Szacuje, że przychody z chmury mogą przynieść nawet 7 mld dol. dodatkowych zysków w latach 2021-2024, zakładając, że biznes osiągnie 10 proc. marży do 2024 roku.

AVGBrowser odsQpcmZSP

Bank of America daje rekomendację „kupuj” i cenę docelową 3470 dolarów dla akcji GOOGL.

International Business Machiens Corporation [IBM]

Lider technologii korporacyjnych, IBM, w ostatnich latach ma problemy z aktualizacją swojego dotychczasowego modelu biznesowego i generowaniem stałego wzrostu, ale działalność w chmurze pomogła w wygenerowaniu imponujących wyników w czwartym kwartale 2021 roku.

IBM odnotował w czwartym kwartale wzrost przychodów o 6,5 proc. w ujęciu rocznym, w tym 16 proc. wzrost przychodów z chmury IBM. Analityk Wamsi Mohan twierdzi, że usługi przechowywania danych w chmurze oraz inicjatywy związane ze sztuczną inteligencją powinny pomóc spółce ustabilizować wzrost w długim terminie.

AVGBrowser Rwo1IHkdg7

Bank of America daje rekomendację „kupuj” i cenę docelową 162 dol. dla akcji IBM.

Salesforce.com [CRM]

Salesforce.com jest liderem na rynku oprogramowania do zarządzania relacjami z klientami oraz czołowym dostawcą usługi przechowywania danych w chmurze. W grudniu spółka poinformowała o 21 proc. wzroście przychodów z chmury.

Analityk Brad Sills przewiduje wzrost przychodów z Service Cloud o ponad 15 proc. do 2024 roku.

AVGBrowser LSLcfMUhUd

Bank of America daje rekomendację „kupuj” i cenę docelową na poziomie 360 dol. dla akcji CRM.

Adobe [ADBE]

Adobe jest wiodącym dostawcą oprogramowania do tworzenia treści kreatywnych, automatyzacji marketingu oraz aplikacji e-commerce. W grudniu spółka odnotowała 532 mln dol. przychodów z chmury, co oznacza wzrost o 29 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim.

Analityk Brad Sills twierdzi, że duża baza subskrybentów Creative Cloud, duży kanał dystrybucji pracowników sprzedaży i marketingu oraz szeroka i głęboka oferta oprogramowania do tworzenia treści cyfrowych to powody, dla których warto kupić akcje Adobe.

AVGBrowser RdedlEqkok

Bank of America daje rekomendację „kupuj” i cenę docelową na poziomie 640 dol. dla akcji ADBE.

Wszystkie wymienione w tym artykule akcje można kupić bez prowizji w tym miejscu:

DISCLAIMER ETORO
eToro to platforma z wieloma aktywami, która oferuje zarówno inwestowanie w akcje i kryptoaktywa, jak i handel kontraktami CFD.

Należy pamiętać, że kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej. 68% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Powinieneś zastanowić się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Przedstawione treści są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opracowanie to jest chronione zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 roku O prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.Nr24,poz.83). Wpis autora ma charakter edukacyjny. Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie opracowania.

Zobacz również: INWESTYCJA W METAVERSE? 3 DUŻE SPÓŁKI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.