rome vandoorne pole
w

Szwajcarska spółka technologiczna rewolucjonizuje świat. ABB

ABB [ABBN]

Szwajcarska spółka ABB jest globalnym deweloperem technologicznym działającym w obszarach elektryfikacji, robotyki, automatyki i ruchu. Firma jest liderem rynku w dziedzinie ładowania pojazdów elektrycznych i niedawno wprowadziła do sprzedaży najszybszą na świecie ładowarkę EV. Nowa ładowarka jest również jedynym produktem na rynku, który może ładować cztery pojazdy jednocześnie. Zaadresowanie rynków wysokiego wzrostu pomogło ABB w osiągnięciu 34 proc. średniego rocznego wzrostu w ciągu ostatnich trzech lat.

W ostatnim kwartale zamówienia wzrosły o 29 proc. w ujęciu rocznym, ale wzrost przychodów ABB był ograniczony do 7 proc. z powodu ograniczeń w łańcuchu dostaw. Dzięki redukcji kosztów korporacyjnych zysk operacyjny firmy wzrósł o 35 proc., a wolne przepływy pieniężne zwiększyły się ponad dwukrotnie do 1,1 mld dol.. W 2022 roku szwajcarska spółka prognozuje wzrost przychodów o 8 proc. przy utrzymujących się problemach z łańcuchami dostaw.

To, co czyni ABB jedną z najlepszych europejskich spółek, to fakt, że jej wpływ na główne makro-trendy, takie jak automatyzacja, robotyka i elektryfikacja, sprawia, że jest dobrze przygotowana do przyspieszonego długoterminowego wzrostu.

Ponadto, ostatnie przejęcia m. in. ASTI Mobile Robotics Group, umacniają pozycję firmy jako lidera rynku w niszach o wysokim wzroście. ASTI jest liderem na rynku produkcji autonomicznych robotów mobilnych, które cieszą się dużym popytem ze względu na zastosowanie w wielu różnych aplikacjach przemysłowych. Przejęta firma generuje 30 proc. roczny wzrost od 2015 roku, a jej celem jest osiągnięcie 50 milionów dolarów przychodów w tym roku.

W międzyczasie ABB sprzedaje swój mało zaawansowany technologicznie biznes mechanicznych przekładni mocy i spodziewa się zaksięgować 2,2 mld USD zysku przed opodatkowaniem z jego sprzedaży.

Spółka ma 15-letnią historię wypłacania dywidendy, której stopa wynosi aktualnie 2,57 proc.

Akcje ABB jak i wielu innych spółek możesz kupić w tym miejscu:

DISCLAIMER XTB
Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów

Przedstawione treści są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opracowanie to jest chronione zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 roku O prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.Nr24,poz.83). Wpis autora ma charakter edukacyjny. Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie opracowania.

Zobacz również: 3 TANIE SPÓŁKI DYWIDENDOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.