w , ,

BlackRock, największa firma inwestycyjna świata, namawia do inwestowania w Chinach!

BlackRock, fundusz inwestycyjny, uważany za jedno z najbardziej wpływowych przedsiębiorstw świata, twierdzi, że inwestorzy powinni potroić swoje alokacje w chińskie aktywa, pomimo rosnących ryzyk regulacyjnych! Czy to oznacza, że gigant stawia na Chiny, a nie USA? Zacznijmy jednak po kolei.

BlackRock nie bez przyczyny przedstawiany jest w czołówce, najważniejszych firm świata. Zazwyczaj, zestawiany jest z takimi spółkami jak, Vanguard i State Street. Ale właściwie dlaczego?

Jak twierdzi, Piotr Rosik, z Gazety Bankowej, są to najważniejsi inwestorzy instytucjonalni na amerykańskiej giełdzie. Znajdują się bowiem o krok od objęcia władzy absolutnej nad wielkimi, globalnymi korporacjami takimi jak Apple, Facebook czy Citicorp.

  • Sam BlackRock, oferujący fundusze pod marką iShares – ma 7 bln dol. w zarządzaniu. Obecnie jest to największa firma inwestycyjna świata!

Dziwi więc fakt, że w sytuacji w której, chiński rząd, potrafił zakazać prywatnej edukacji, wywołując 90% spadki na giełdzie jednej z firm, BlackRock nadal poleca ten kierunek!


Przeczytasz tutaj: Chiny. Blokady i zakazy dla firm wywołały gigantyczne spadki! Czy to okazja inwestycyjna?


Inwestorzy powinni zwiększyć swoją ekspozycję na chińskie aktywa nawet trzykrotnie, ponieważ rynki w tym kraju wzrosły i rozwinęły się, powiedział Wei Li, główny strateg inwestycyjny Instytutu Inwestycyjnego BlackRock, w wywiadzie dla Financial Times opublikowanym we wtorek.

Chiny są niedostatecznie reprezentowane w portfelach globalnych inwestorów, ale także, naszym zdaniem, w globalnych benchmarkach. Zmiana alokacji powinna obejmować zarówno akcje, jak i dług.

obraz 40
Źródło:BlackRock.com

W ostatnich miesiącach, Chiny rozprawiły się z głównymi sektorami swojej gospodarki, dodając znaczącą presję regulacyjną, która przestraszyła inwestorów. Opublikowały bowiem, plan pięcioletni, w którym nakreślają sektory, które będą ściślej regulowane, w tym:

  • Innowacje technologiczne, finanse internetowe i zdrowie publiczne.

Główne instytucje finansowe, także zareagowały na nowe naciski, a Goldman Sachs obniżył w zeszłym miesiącu swoje prognozy dla chińskich akcji o 20%, w miarę jak nasilały się działania regulacyjne.

BlackRock Investment Institute ma jednak inny pogląd na tę sprawę!

Regulacyjna rozprawa z dominującymi firmami jest w toku. Postrzegamy je jako ważne aspekty wysiłków Chin na rzecz poprawy jakości wzrostu.


Źródło: FT.com

Przeczytaj również: Rynek zarządzania kryptowalutami. Prognozuje się, że do 2030 roku będzie 14x większy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *