jack dorsey twitter
w , ,

CEO Twittera Jack Dorsey ustępuje ze stanowiska

Jack Dorsey ustępuje z funkcji prezesa ze skutkiem natychmiastowym.

CEO Twittera ustępuje z funkcji szefa giganta social media, ze skutkiem natychmiastowym. Ster przejmie Parag Agrawal, dyrektor ds. technologii w firmie, poinformowała spółka.

Jack Dorsey służył równolegle jako prezes Twittera i Square – firmy płatności cyfrowych. Dorsey pozostanie członkiem zarządu do czasu wygaśnięcia jego kadencji na spotkaniu akcjonariuszy w 2022 r., podała spółka.

„Zdecydowałem się opuścić Twittera, ponieważ wierzę, że firma jest gotowa, aby przejść dalej od swoich założycieli” powiedział Dorsey w oświadczeniu, choć nie podał żadnych dodatkowych szczegółów na temat tego, dlaczego zdecydował się zrezygnować.

Nowy CEO – Parag Agrawal będzie musiał spełnić agresywne cele wewnętrzne Twittera. Spółka przekazała na początku tego roku, że chce mieć 315 milionów aktywnych użytkowników każdego dnia do końca 2023 roku i co najmniej podwoić swoje roczne przychody w tym roku.

Kurs akcji Twitter - Jack Dorsey ustępuje z funkcji prezesa
Twitter – kurs akcji. Źródło: Google

Dorsey stanął w obliczu wyrzucenia już w zeszłym roku, kiedy udziałowiec Twittera – Elliott Management Corporation – starał się go zastąpić. Założyciel Elliott Management, inwestor i miliarder – Paul Singer – zastanawiał się, czy Dorsey powinien prowadzić obie spółki, wzywając go do ustąpienia z funkcji prezesa jednej z nich zanim firma inwestycyjna osiągnęła porozumienie z zarządem spółki.

Jack Dorsey jest współzałożycielem Twittera, służył jako dyrektor generalny do 2008 roku. Wrócił do Twittera jako szef w 2015 roku po tym, jak ustąpił Dick Costolo.


Zobacz również: Biomed-Lublin: koniec badań nad polskim lekiem na COVID-19. Kurs akcji runął

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.