Rząd Chiński się ugnie? Giełda odbija w górę!
w , ,

Chiny. Blokady i zakazy dla firm wywołały gigantyczne spadki! Czy to okazja inwestycyjna?

Chiny po potężnych uderzeniach we własną giełdę zmieniają nieco swoje zdanie. Ale do rzeczy, o co właściwie chodzi?

W przeciągu ostatniego tygodnia rząd chiński uznał, iż zaostrzy regulację dotyczące sektora technologicznego, sama decyzja wyraźnie popsuła humory inwestorom i zaowocowała mocnymi spadkami na giełdach komunistycznego kraju. Nie to jednak było najważniejszym wydarzeniem rzutującym na obraz i ryzyka związanie z inwestycjami w Chinach.

  • Podczas weekendu kraj ogłosił m.in. zakaz dla firm edukacyjnych – działania dla zysku, pozyskiwania kapitału i wchodzenia na giełdę
  • Prywatne firmy nie mogą także oferować korepetycji związanych z programem szkolnym w weekendy

Doprowadziło to do gigantycznych spadków, nie tylko na chińskich giełdach. Największą stratę doznała grupa edukacyjna TAL education, notowana na giełdzie w USA, ale świadcząca usługi w Chinach, straciła na wycenie 80-90% w jeden dzień.

https://tvc-invdn-com.investing.com/data/tvc_bb64697d428f39717f6d1ae08adebee8.png

Castor Pang z działu analiz w firmie Core Pacific Yamaichi, uznał:

Widzę paniczną wyprzedaż, bo inwestorzy obawiają się, że Pekin może zacieśnić regulacje wobec wszystkich sektorów. Nie sądzę, by inwestorzy próbowali teraz kupować na dołku. Nie wiemy bowiem, gdzie ten dołek będzie

W związku z niepokojem występującym na rynku, w środę wieczorem odbyło się kryzysowe spotkanie z dyrektorami czołowych globalnych banków inwestycyjnych w celu, opanowania nerwów na rynkach finansowych.

  • Brali w nim udział, między innymi przedstawiciele takich banków inwestycyjnych jak Credit Suisse, Goldman Sachs, JP Morgan i UBS.

Na spotkaniu wiceprzewodniczący Chińskiej Komisji Regulacji Papierów Wartościowych (CSRC) Fang Xinghai, powiedział:

Oficjalna polityka będzie wdrażana w kraju bardziej stabilnie, aby uniknąć ostrych wahań na światowych rynkach

Pekin prawdopodobnie obawiał się, że gwałtowna wyprzedaż akcji może mieć wpływ na inne klasy aktywów, w tym obligacje i waluty. W tym celu zintensyfikował wysiłki, aby uspokoić nerwy inwestorów, czy im się udało? Chyba tak, bowiem najważniejsze indeksy chińskie, odnotowują wzrosty. Wydaje się jednak, że pomimo dzisiejszego optymizmu, takie niekorzystne działania, odciskają stałe piętno na obrazie chińskiej giełdy.

obraz 26

Jeżeli po ostatnich spadkach na chińskiej giełdzie nadal jesteście zainteresowani tamtejszym rynkiem, to mamy dla Was prezent. W najbliższych dniach pojawi się specjalna seria El Presidente, gdzie rozmawiamy m.in. o akcjach chińskich. Dodatkowo, będzie 14 innych odcinków – same konkrety:

Kupować? Nie kupować? Kiedy należy wchodzić na dany rynek? Jak dobierać firmy? Pojawiają się również przykłady konkretnych spółek.

Na te pytania odpowiadać będą różni eksperci, m.in. Joker, Jakub Mościcki, Tomasz Jaroszek czy Albert Rokicki. W odcinkach będziecie mogli usłyszeć ich konkretne obiekcje na temat rynku chińskiego i wielu innych inwestycji.

Wszystkie materiały będą dostępne w ramach Strefy Premium na liberum.com.pl. Dostęp można wykupić tutaj: KLIKNIJ TUTAJ!


Źródło: Reuters.com

Przeczytaj również: Zwiększa się liczba osób pracujących na czarno. Powodem m.in. rosnące koszty pracy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.