w ,

Chiny czy USA. Na którym rynku zarobisz więcej? Czy kupować chińskie akcje? @VETO.media

Witamy!

Pospekulujmy dziś trochę!

Gościem programu SPEKULANTY jest Tomasz Szymula z Saxo Banku. Porozmawiamy o wielu istotnych kwestiach. Europa czy Azja? Gdzie lepiej inwestować swoje pieniądze? Które spółki należące do tygrysów azjatyckich są obiecujące i jak rozpocząć na nich trading? Zapraszamy do oglądania!

CHIŃSKA GIEŁDA:

Rynek azjatycki, a zwłaszcza chiński jest zupełnie inny od europejskiego, co go wyróżnia?

  • Tomasz Szymula: Oczekuje się, iż w przeciągu dekady Chiny wyprzedzą ekonomicznie, ale również militarnie USA. Dominacja Chin będzie widoczna w zasadzie w każdym aspekcie. Potencjał inwestycyjny jest ogromny, nie można jednak zapominać, iż jest to kraj autorytarny co wiąże się z dużym ryzykiem. Struktura rynku chińskiego jest wręcz odwrotna do tej w USA, w której wśród inwestorów większością są instytucje. Tutaj dominują inwestorzy indywidualni, stąd ten rynek jest zdecydowanie łatwiej przesunąć w swoim kierunku dla najbogatszych Chińczyków.

Które spółki wybrać i gdzie je kupić

Jak kupować chińskie akcje?

  • Tomasz Szymula: Za pomocą SaxoTraderGo, jak również SaxoTraderPro mamy dostęp do 3 giełd chińskich – Szanghaj, Shenzhen oraz Hongkong. Sam zakup jest bardzo prosty. Wystarczy w wyszukiwarce wpisać interesujący nas rynek, bądź walutę. Cała aplikacja jest oczywiście w języku polskim, korzystanie z niej jest łatwe i intuicyjne.

Jak wejść do świata chińskich spółek, skąd czerpać informację o naszych zakupach?

  • Tomasz Szymula: Wiele możemy dowiedzieć się z samej aplikacji. Gdy klikniemy na interesujący nas produkt, mamy oczywiście ogólne dane, zmianę ceny, itd.
  • Są również zakładki news, czyli najnowsze informacje dotyczące omawianego instrumentu bądź samej giełdy Chińskiej. Ponadto są również nasze analizy, dane fundamentalne oraz głębokość rynku. Korzystając z aplikacji masz dostęp do koszyków inwestycyjnych SAXO.banku w których odbywa się selekcja akcji, na podstawie trendów i analizy fundamentalnej!

Chińskie akcje można kupić m.in. tutaj: SAXO.BANK (Dostęp do wielu rynków!): KLIKNIJ TUTAJ!

PS. Jeżeli po ostatnich spadkach na chińskiej giełdzie nadal jesteście zainteresowani tamtejszym rynkiem, to mamy dla Was prezent. W najbliższych dniach pojawi się specjalna seria El Presidente, gdzie rozmawiamy m.in. o akcjach chińskich. Dodatkowo, będzie 14 innych odcinków – same konkrety:

Kupować? Nie kupować? Kiedy należy wchodzić na dany rynek? Jak dobierać firmy? Pojawiają się również przykłady konkretnych spółek.

Na te pytania odpowiadać będą różni eksperci, m.in. Joker, Jakub Mościcki, Tomasz Jaroszek czy Albert Rokicki. W odcinkach będziecie mogli usłyszeć ich konkretne obiekcje na temat rynku chińskiego i wielu innych inwestycji.

Na dole zostawiamy również rozpiskę, która prezentuje 15 odcinków serii El Presidente. Wszystkie materiały będą dostępne w ramach Strefy Premium na liberum.com.pl. Dostęp można wykupić tutaj: KLIKNIJ TUTAJ!

DOSTĘPNE WKRÓTCE:

Kupować/Nie kupować DYWIDENDOWYCH AKCJI
Kupować/Nie kupować Chińskich akcji
Kupować/Nie kupować GROWTH AKCJI
Kupować/Nie kupować OBLIGACJI
Kupować/Nie kupować AKCJI
Kupować/Nie kupować DOLARÓW
Kupować/Nie kupować AMERYKAŃSKICH AKCJI
Kupować/Nie kupować POLSKICH AKCJI
Kupować/Nie kupować VALUE AKCJI
Kupować/Nie kupować EURO i FRANKI
Kupować/Nie kupować IPO CROWDFUNDINGU
Kupować/Nie kupować KRYPTOWALUT
Kupować/Nie kupować ZŁOTA SREBRA /GDX/GDXJ
Kupować/Nie kupować WHISKEY OBRAZÓW KOLEKCJI
Kupować/Nie kupować NIERUCHOMOŚCI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.