clearway energy
w

Clearway Energy – faworyt inwestorów instytucjonalnych w branży energii odnawialnych

Clearwat Energy [CWEN]

Clearway Energy działa wyłącznie w branży energii odnawialnej w Stanach Zjednoczonych. Na dzień 2 marca 2021 r. spółka generowała ok. 4,2 tys. megawatów z elektrowni wiatrowych i słonecznych. Co więcej amerykańskie przedsiębiorstwo energetyczne uzyskuje dodatkowe 2,5 tys. megawatów z gazu ziemnego.

Dla oddania skali – zapotrzebowanie energetyczne całej Warszawy wynosi ok. 1300 megawatów.

  • Obecnie 10,2 mln akcji CWEN znajduje się w posiadaniu 72 różnych ETFów

Uważamy, że Clearway Energy jest dobrze przygotowane do czerpania korzyści z trwającego w USA trendu dekarbonizacji. Przy aktualnej cenie akcji jest to mocne kup, tym bardziej biorąc pod uwagę przyzwoitą stopę dywidendy, wynoszącą aktualnie 2,52 proc.

William Grippin, analityk UBS

Analitycy Oppenheimer w ostatnim czasie również podnieśli ocenę akcji Clearway Energy do poziomu „outperform” w następstwie istotnych postępów strategicznych oraz wzrostu wypłacanej dywidendy.

Analitycy Oppenheimer jak i UBS nie są osamotnieni w swoich ocenach. Spośród ośmiu analityków z Wall Street ankietowanych przez Koyfin, siedmiu ocenia akcje jako kupuj, a jeden jako trzymaj. Ponadto, analitycy przewidują średnią cenę docelową za 12 miesięcy na poziomie ok. 40,5 dol., co oznacza wzrost o nieco ponad 30 proc. względem aktualnego kursu.

Akcje Clearway Energy możesz kupić bez prowizji w tym miejscu:

DISCLAIMER ETORO
eToro to platforma z wieloma aktywami, która oferuje zarówno inwestowanie w akcje i kryptoaktywa, jak i handel kontraktami CFD.

Należy pamiętać, że kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej. 68% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Powinieneś zastanowić się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Przedstawione treści są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opracowanie to jest chronione zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 roku O prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.Nr24,poz.83). Wpis autora ma charakter edukacyjny. Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie opracowania.

Zobacz również: INWESTYCJA W METAVERSE? 3 DUŻE SPÓŁKI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.