51IUQu4ndjL. AC SY580
w

Dywidendowy arystokrata z długą tradycją: Colgate-Palmolvie

Colgate-Palmolive [CL]

Colgate-Palmolive - wykres i statystyki

Colgate-Palmolive sprzedaje szeroką gamę produktów konsumenckich, w tym pastę do zębów i mydło, plyn do mycia do naczyń, dezodoranty Speed Stick, środki czyszczące Murphy i produkty do pielęgnacji ciała Tom’s of Maine.

Popyt na produkty Colagte utrzymuje się na stałym poziomie zarówno w czasach dobrej, jak i złej koniunktury gospodarczej, co zapewnia wolne przepływy pieniężne niezbędne do utrzymania dobrej passy wzrostu dywidendy.

Colgate-Palmolive ma bardzo dobrą passę. Dywidenda Colgate sięga ponad sto lat wstecz, do roku 1895, a firma zwiększa ją corocznie od 59 lat. Po raz ostatni spółka podniosła swoją wypłatę w marcu 2021 roku, zwiększając kwartalną wypłatę o 1 centa do 45 centów na akcję.

Stopa dywidendy wynosi aktualnie 2,38 proc.

Akcje Colgate-Palmolive możesz kupić bez prowizji w tym miejscu:

DISCLAIMER ETORO
eToro to platforma z wieloma aktywami, która oferuje zarówno inwestowanie w akcje i kryptoaktywa, jak i handel kontraktami CFD.

Przedstawione treści są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opracowanie to jest chronione zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 roku O prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.Nr24,poz.83). Wpis autora ma charakter edukacyjny. Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie opracowania.

Zobacz również: INWESTYCJA W METAVERSE? 3 DUŻE SPÓŁKI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.