Twitter rośnie w siłę? Wyniki i nowe funkcje
w , ,

Czy Twitter zdeklasuje Facebooka? Wyniki finansowe i nowe funkcje giganta

Gigant mediów społecznościowych Twitter, przedstawił swoje wyniki kwartalne dotyczące użytkowników korzystających z serwisu. Wynika z nich, iż:

  • Liczba użytkowników logujących się codziennie na Twitterze wzrosła o 11% w drugim kwartale
  • Kluczowy wskaźnik czyli liczba dziennych użytkowników, którzy widzą reklamy, wzrosła do 206 milionów
  • Firma zanotowała, aż 74% wzrost kwartalnych przychodów osiągając 1,19 miliarda dolarów

Wyniki zaskoczyły ekonomistów, którzy uważali, że w momencie otwierania gospodarek z lockdownów, klienci przerzucą się na innego rodzaju aktywności. Tak się jednak nie stało.

Oprócz obiecujących danych warto zauważyć, że portal zaczął również mocno pracować nad rozbudową strony. Spółka chce bowiem zdywersyfikować swoje przychody, które obecnie pochodzą jedynie z reklam. W tym celu serwis pracuje nad wprowadzeniem, ekskluzywnych treści i biuletynów premium, czatów audio na żywo na które sprzedawane byłyby bilety dostępu oraz nad miesięczną opłatą abonamentową za dodatkową zawartość dla tzw. super followersów. Co więcej eksperymentują nad opcją łapek w górę i w dół, zamiast tradycyjnego serduszka.

Przyszłość firmy, dyrektor generalny Jack Dorsey, upatruje także w kryptowalutach.

Kryptowaluty, takie jak Bitcoin, pomogą firmie szybciej działać (…) w usługach, które koncentrują się na subskrypcji lub donejtach.

Twitter dał zarobić inwestorom – 8 centów na akcję, (szacowano stratę 13 centów na akcję). Ponadto spółka zanotowała wzrost o 5% ceny akcji, które oscylują na poziomie 73 USD/ szt.

https://s3.tradingview.com/snapshots/i/I2eMe0by.png

Źródło: cnet.com

Zobacz: Kanał “Uwaga! Naukowy Bełkot” usunięty z YouTube. Kryptowalutowi oszuści włamali się na jego konto!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.