w

Dalsze luzowanie obostrzeń? W tym tygodniu poznamy plany na czerwiec

Dalsze luzowanie obostrzeń? Jakie branże następne?

Będzie dalszy ciąg odmrażania kolejnych sektorów gospodarki. Wiceminister zdrowia zapewnił, że w najbliższych dniach poznamy pakiet luzowań na czerwiec. Nie wszystkie branże zostały bowiem otwarte. Decyzje w sprawie działalności m.in. dyskotek i parków rozrywki mogą paść jeszcze w tym tygodniu. Najbliższe luzowanie nastąpi w piątek 28 maja 2021 roku, gdzie restauracje będą mogły przyjąć w ogródkach piwnych połowę gości. Otworzyć będą mogły się również siłownie, baseny i kryte ośrodki sportu.

W tym tygodniu przedstawimy kolejny pakiet ewentualnych luzowań na czerwiec – powiedział w środę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Jednocześnie zaapelował, by nadal pamiętać o maseczkach, dezynfekcji i dystansie społecznym.

  • W środę w Programie I Polskiego Radia Kraska poinformował, że w tym tygodniu rząd przedstawi „kolejny pakiet ewentualnych luzowań na czerwiec”.

„Sytuacja epidemiologiczna na to w tej chwili nam pozwala, bo widzimy, że koronawirus jest w odwrocie. Aczkolwiek jak zawsze z wielką ostrożnością do tego podchodzę, bo myślę, że jednak te zasady, do których jesteśmy przyzwyczajeni, powinny dalej z nami zostać – czyli maseczka, dezynfekcja, dystans. Powinniśmy cały czas o tym pamiętać” – powiedział wiceminister.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *