w

Ekipa Friza wyceniona na 144 miliony złotych!

Ekipa Friza wyceniona na ogromną kwotę – 144 miliony złotych!

„Ekipa” jest obecnie bardzo na fali, w Polsce nie ma grupy influencerów, którzy mogliby się z nimi równać. Friz zaczynał od filmików na YouTube, poświęconym m.in. Pokemon GO, mijają lata, a Ekipa Friza staje się naprawdę poważnym graczem. Tego trendu nie można już lekceważyć. Każda firma chciałaby mieć fanów, którzy będą „bili się” o ich produkty.

Skalę działań Ekipy mogliśmy zobaczyć na przykładzie ich najnowszego produktu – lodów. Wszyscy widzieliśmy co działo się w Polsce, walki w sklepach, filmiki na youtube, handel papierkami – coś niepowtarzalnego. Odczuły też to finanse spółki, według różnych wyliczeń, Ekipa mogła zarabiać na lodach nawet około 100 tysięcy złotych dziennie, a to tylko mała składowa całego biznesu.

  • JR Holding to jeden z głównych inwestorów „Ekipy”. Jak podają Wirtualne Media, aktualnie ma 12,3 mln akcji, stanowiących ok. 12 proc. kapitału. Z racji podania wartości tego pakietu – wynoszącej 17,218 mln, można było wyliczyć faktyczną wycenę całego projektu – prawie 144 mln zł.
  • To wynik lepszy od większości spółek giełdowych notowanych na głównym rynku GPW i NewConnect razem wziętych. Wszystkich jest około 800, a kapitalizację mniejszą od 143 mln zł ma blisko 500 z nich.

Ekipa współpracuje już z kilkom giełdowymi firmami. W grudniu zaczęła negocjacje ze studiem All In! Games dotyczące współpracy przy przygotowaniu i wydaniu gry. Umowę z innym przedstawicielem branży na giełdzie studiem T-Bull podpisała w lutym.

ZOBACZ TAKŻE: Akcje wydają się drogie, ale czy jest tak naprawdę?

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *