elon musk tesla
w , ,

Elon Musk sprzedaje kolejne akcje Tesli o wartości 906,5 mln dolarów

Elon Musk znów sprzedaje akcje

Dyrektor generalny Tesli Elon Musk sprzedał kolejne 934 091 akcji swojej firmy o wartości około 906,49 mln dolarów – wynika z dokumentów finansowych złożonych w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

  • Akcje Tesli spadły do poziomu 966 dolarów

Wykonał on również opcje na zakup 2,13 mln akcji po cenie wykonania 6,24 dolara za akcję, przyznane mu w ramach pakietu kompensacyjnego z 2012 roku.

Tesla - Elon Musk - kurs akcji
Tesla – kurs akcji w ostatnich 5 dniach. Źródło: Google

Jak wynika z dokumentów, ostatnie transakcje znanego miliardera były częścią planu handlowego „Rule 10b5-1” z 14 września. Ten rodzaj planu pozwala insiderom firmy na przeprowadzanie transakcji na akcjach ich własnej firmy na określoną, przyszłą datę.

Musk musi jeszcze sprzedać około 5 milionów akcji Tesli, aby spełnić obietnicę, którą złożył w swojej ankiecie na Twitterze.Na początku tego miesiąca prezes Tesli sprzedał już akcje w dwóch partiach o wartości 963,2 mln i 1,01 mld dolarów, co zwiększyło jego łączną wartość sprzedanych w grudniu akcji do ponad 2,87 mld dolarów. W listopadzie sprzedał akcje Tesli o wartości łącznie 9,85 mld dolarów.

Oprócz Muska, dyrektorzy Tesli, w tym dyrektor finansowy Zachary Kirkhorn, główny księgowy Taneja Vaibhav i starszy wiceprezes Powertrain and Energy Engineering Drew Baglino również sprzedali akcje Tesli i wykonali opcje w grudniu.


Zobacz również: Allegro rozszerza sieć automatów paczkowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.