kenny sabugo ford
w ,

Niedobór chipów zmusza Forda do ograniczenia produkcji

Ford ograniczy produkcję m. in. modeli F-150, Bronco czy Transit

Ford ograniczy w przyszłym tygodniu produkcję kilku kluczowych modeli z powodu wciąż trwającego globalnego niedoboru półprzewodników.

Producent samochodów potwierdził przestoje w zakładach w Michigan, Illinois, Missouri oraz w Meksyku. Ograniczeniami spowodowanymi brakiem wystarczającej ilości części zostaną dotknięte następujące modele:

  • Bronco (SUV)
  • Explorer (SUV)
  • F-150 (pickup)
  • Ranger (pickup)
  • Mustang Mach-E (elektryczny SUV)
  • Transit (dostawczy)

Informacja pojawia się zaledwie dzień po tym, jak Ford znacznie rozminął się z oczekiwaniami Wall Street w zakresie zysków z powodu niższej niż oczekiwano produkcji, spowodowanej problemami z łańcuchem dostaw. Rozczarowanie inwestorów przełożyło się na spadek kursu akcji o 9,7 proc.

Globalny niedobór półprzewodników nadal ma wpływ na północnoamerykańskie zakłady Forda jak i na innych producentów samochodów na całym świecie. Za kulisami, mamy całe zespoły pracujące nad tym, jak zmaksymalizować produkcję, ze szczególną uwagą na pojazdy na które jest wysoki popyt.

Ford Motor Co. w oświadczeniu

Fakt, że Ford tnie produkcję niektórych ze swoich najbardziej dochodowych modeli, takich jak Bronco, Mach-E czy F-150, pokazuje, że producenci samochodów nadal walczą z problemem, mimo że wiele osób w branży spodziewa się stopniowej poprawy podaży układów scalonych w 2022 roku.

Ford sprzedał 1,9 mln pojazdów w USA w 2021 roku, co oznacza spadek o 6,8 proc. względem 2020 roku. Problemy z dostępnością półprzewodników zmusiły Forda, ale też innych producentów samochodów do sporadycznego zamykania zakładów.

Kurs akcji Forda w 2021 roku wzrósł o 140 proc. Od początku tego roku kurs spadł o 13,5 proc.

Akcje Ford Motor Company można kupić bez prowizji w tym miejscu:

DISCLAIMER ETORO
Pamiętaj, że Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź etoro.com/trading/fees.

Fot. Kenny Sabugo/Unsplash

Zobacz również: INWESTYCJA W METAVERSE? 3 DUŻE SPÓŁKI

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.