Ile zarabiają najlepsi piłkarze na świecie? Robert Lewandowski jest na 6 miejscu!
w , ,

Ile zarabiają najlepsi piłkarze na świecie? Robert Lewandowski jest na 6 miejscu!

Sport jest jak biznes – wzloty i upadki:

Wszyscy dobrze wiemy, że piłka nożna generuje ogromne pieniądze. Każdego dnia rozmawia się o tym, ile zarabiają najlepsi piłkarze na świecie. Tradycja tego sportu jest już naprawdę długa, kluby piłkarskie to maszyny służące do zarabiania. Młodzi ludzie, zaczynający przygodę ze sportem, bardzo często patrzą właśnie na zarobki najlepszych piłkarzy na świecie.

Oczywiście – są to potężne pieniądze, ale trzeba pamiętać, że w piłce nożnej konkurencja jest OGROMNA, do takiego stanu dochodzą wyjątkowe jednostki… na niepowodzenia, które kończą się załamaniem i rezygnacją ze sportu nikt przecież nie patrzy.

Idealnym przykładem jest Robert Lewandowski, który do swojej pozycji dochodził latami. Większość ludzi nie pamięta o jego przeszłości, która była dla niego bardzo ciężka. Poważna kontuzja, odrzucenie przez Legię – wyobrażacie sobie, co on miał wtedy w głowie? Równie dobrze mógł zrezygnować – nie byłoby go teraz… a takich historii jest masa. Poważna kontuzja, brak środków na leczenie – nie ma Cię. Gdyby nie jego upór, nie byłoby teraz tych wszystkich pytań.

Lewandowski, jako młody napastnik, doznał groźnej kontuzji kolana. W tamtym czasie, jego klub również go odrzucił.

„To był okropny czas. Zapytałem, co zamierzają zrobić, a oni nie zadali sobie nawet trudu, aby wysłać do mnie trenera lub dyrektora technicznego, by przekazał mi ich decyzję. Wysłali sekretarkę, która powiedziała, że pozwolą mi odejść. To był jeden z najgorszych dni w moim życiu. Mojego taty już nie było, a teraz rozpadała się moja kariera. Po otrzymaniu tej wiadomości wróciłem do samochodu, w którym czekała moja mama. Zacząłem płakać” – napisał Lewandowski na platformie „The Players’ Tribune”.

  • Warto więc pamiętać, że sport jest jak biznes – za ogromnymi sukcesami, kryją się również bolesne porażki – nic nie jest tak różowe. Za pytaniem ile zarabiają najlepsi piłkarze na świecie stoi naprawdę wiele opowiadań.
Ile zarabiają najlepsi piłkarze na świecie? "To był okropny czas. Zapytałem, co zamierzają zrobić, a oni nie zadali sobie nawet trudu, aby wysłać do mnie trenera lub dyrektora technicznego, by przekazał mi ich decyzję. Wysłali sekretarkę, która powiedziała, że pozwolą mi odejść. To był jeden z najgorszych dni w moim życiu. Mojego taty już nie było, a teraz rozpadała się moja kariera. Po otrzymaniu tej wiadomości wróciłem do samochodu, w którym czekała moja mama. Zacząłem płakać" - napisał Lewandowski na platformie "The Players' Tribune".
Robert Lewandowski

Przejdźmy do liczb! Ile zarabiają najlepsi piłkarze na świecie?

Forbes opublikował listę opublikował listę najlepiej zarabiających piłkarzy z uwzględnieniem ich zarobków w klubach oraz pozostałych wpływów. Ranking ten na pewno rozwieje wasze wątpliwości i odpowie na pytanie „ile zarabiają najlepsi piłkarze na świecie”. Pod tym względem pierwsze miejsce w rankingu zajmuje Cristiano Ronaldo, na liście znalazł się również Robert Lewandowski!

Forbes opublikował listę opublikował listę najlepiej zarabiających piłkarzy z uwzględnieniem ich zarobków w klubach oraz pozostałych wpływów. Ranking ten na pewno rozwieje wasze wątpliwości i odpowie na pytanie "ile zarabiają najlepsi piłkarze na świecie". Pod tym względem pierwsze miejsce w rankingu zajmuje Cristiano Ronaldo, na liście znalazł się również Robert Lewandowski!
Cristiano Ronaldo

LISTA NAJLEPIEJ ZARABIAJĄCYCH PIŁKARZY W SEZONIE 2021/2022 według „FORBES”

1. Cristiano Ronaldo (Manchester United/Portugalia) – 125 mln USD (70 + 55)
2. Leo Messi (Paris Saint-Germain/Argentyna) – 110 mln USD (75 + 35)
3. Neymar (Paris Saint-Germain/Brazylia) – 95 mln USD (75 + 20)
4. Kylian Mbappé (Paris Saint-Germain/Francja) – 43 mln USD (28 + 15)
5. Mohamed Salah (Liverpool/Egipt) – 41 mln USD (25 + 16)
6. Robert Lewandowski (Bayern Monachium/Polska) – 35 mln USD (27 + 8)
6. Andrés Iniesta (Vissel Kobe/Hiszpania) – 35 mln USD (31 +4)
8. Paul Pogba (Manchester United/Francja) – 34 mln USD (27 + 7)
9. Gareth Bale (Real Madryt/Walia) – 32 mln USD (26 + 6)
10. Eden Hazard (Real Madryt/Belgia) – 29 mln USD (26 + 3)

  • kwoty w milionach dolarów – w nawiasie podział na zarobki w klubie i inne wpływy.

Zobacz także: Bezpieczne inwestowanie w złoto. 5 najsłynniejszych złotych monet 1 uncjowych, które należy znać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.