kasyno
w

Inwestowanie w hazard? Oto 3 spółki, które zajmują się branżą gier

Akcje kasyn przeżywają ostatnio kryzys. Ogólne obawy o gospodarkę Chin, w połączeniu z obawami o restrykcje regulacyjne i niepewnością związaną z przeglądem prawa hazardowego w Makau, były głównymi katalizatorami spadków akcji kasyn. Daniel Politzer, analityk Wells Fargo, rozpoczął niedawno analizę kilkunastu spółek z branży hazardowej i twierdzi, że inwestorzy powinni być bardzo selektywni, szczególnie jeśli chodzi o Makau. Zamiast tego Politzer preferuje akcje skupione na Las Vegas i amerykańskim rynku zakładów online. Oto trzy spółki z branży hazardowej, które Wells Fargo rekomenduje do kupna w okresie spadków.

MGM Resorts International (ticker: MGM)

MGM Resorts International to amerykańskie przedsiębiorstwo z siedzibą w Paradise, w stanie Nevada. Operuje w branży hotelowo-rozrywkowej. Firma jest właścicielem 18 resortów w USA i jednego w Chinach. Powstała w 1986 roku. Akcje spółki są notowane na giełdzie w Nowym Jorku, pod symbolem MGM.

MGM Resorts jest firmą działającą w branży gier hazardowych na całym świecie. Politzer szacuje, że Las Vegas stanowi obecnie około 45% całkowitych znormalizowanych przychodów, podczas gdy regionalne kasyna w Stanach Zjednoczonych stanowią 28%, a Chiny około 23%. Politzer wskazał MGM jako swój najlepszy ogólny wybór akcji i powiedział, że jest przekonany o wysokiej ekspozycji spółki na rynek Vegas. Aplikacja BetMGM zajęła również drugie miejsce pod względem udziału w rynku zakładów online w USA w pierwszej połowie 2021 r., co stanowiło około 20% rynku.

image 380
Źródło: Etoro

Flutter Entertainment PLC (PDYPY, FLTR.L)

Flutter Entertainment jest największym na świecie bukmacherem i właścicielem Paddy Power, BetFair i PokerStars. Firma posiada również 95% udziałów w internetowej aplikacji do obstawiania zakładów sportowych FanDuel. Według Wells Fargo, FanDuel był liderem zakładów online w USA w pierwszej połowie 2021 roku z 26% udziałem w rynku. Politzer twierdzi, że Flutter zdobędzie 27% z wartego 18,8 mld dolarów amerykańskiego rynku gier online do 2025 roku. Flutter rozważa również niezależne notowanie akcji FanDuel w USA.

image 381
Źródło: Etoro

Boyd Gaming Corp. (BYD)

Spółka Boyd Gaming Corporation została założona w 1975 r., a jej centrala znajduje się w Las Vegas. Boyd Gaming Corporation jest operatorem 24 własnych kasyn w 7 stanach: Nevadzie, Illinois, Indianie, Iowa, Kansas, Luizjanie oraz Mississippi. Firma działa w trzech głównych segmentach: „Kasyna lokalne w Las Vegas”, „Centrum Las Vegas” oraz „Środkowy Zachód i Południe”.

Boyd Gaming jest amerykańskim operatorem kasyn regionalnych z dużą ekspozycją na Las Vegas, które według Politzera przynosi około 30% zysków. W ostatnich kwartałach Boyd osiągnął imponujący wzrost marży, a Politzer twierdzi, że znaczna część tego wzrostu jest trwała, biorąc pod uwagę, że biznes w Las Vegas ma ponad 50% marży. Ponadto Boyd jest właścicielem pozostałych 5% udziałów w FanDuel, których nie posiada Flutter, a wartość tego pakietu Politzer szacuje na około 1,3 miliarda dolarów. Jego zdaniem bilans Boyda jest bardzo zdrowy w porównaniu z innymi firmami.

image 382
Źródło: Etoro

Akcje spółek możesz kupić bez prowizji w tym miejscu:


DISCLAIMER ETORO
eToro to platforma z wieloma aktywami, która oferuje zarówno inwestowanie w akcje i kryptoaktywa, jak i handel kontraktami CFD.

Przedstawione treści są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opracowanie to jest chronione zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 roku O prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.Nr24,poz.83). Wpis autora ma charakter edukacyjny. Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie opracowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.