metaverse
w

Inwestycja w Metaverse? 3 duże spółki

Inwestowanie w Metaverse boryka się z dwoma kluczowymi problemami. Po pierwsze, metawersum nie istnieje jeszcze w pełni. Po drugie, akcje firm, które chcą czerpać zyski tej gałęzi technologii często są wycenione ekstremalnie wysoko.

Zmniejszenie ryzyka związanego z pierwszą kwestią jest proste. Niektóre z firm z aspiracjami do metaverse prowadzą stabilny biznes i są już bardzo zyskowne. Ale co z drugim problemem? Też da się go rozwiązać. Oto trzy akcje metaverse, które nie są absurdalnie drogie.

Apple [AAPL]

Obecność Apple liście może zaskakiwać. W końcu firma ta nie była do tej pory w centrum uwagi w dyskusjach o metaverse. Jednak Tim Cook podczas rozmowy o wynikach firmy zapytany o rolę Apple w metaverse odpowiedział:

Widzimy duży potencjał w tej przestrzeni i inwestujemy odpowiednio.

Prezes Apple, Tim Cook

To ma sens, że Apple będzie celować w metaverse. Firma już mocno zainwestowała w rozszerzoną rzeczywistość (AR). Chociaż nie wiemy jeszcze, co zakłada strategia Apple odnośnie metaverse to, amerykański gigant technologiczny dzięki swoim ogromnym zasobom może szybko stać się liderem również w tej dziedzinie.

Co z wyceną akcji? Jasne, akcje Apple mają wskaźnik ceny do zysku na poziomie 28,71, ale w porównaniu z wieloma akcjami metawersalnymi, ten wskaźnik wygląda całkiem atrakcyjnie. Wskaźnika forward sektora technologicznego wynosi 25,6, więc nie jest to duża różnica. Co więcej, aktualny kurs jest ok. 9 proc. poniżej ATH.

Meta Platforms [FB]

Żadna spółka nie jest tak blisko związana z metaverse jak Meta Platforms, co w sumie wynika nawet niedawnego porzucenia nazwy Facebook, co ma lepiej odzwierciedlać kierunek, w którym zmierza.

Meta zobowiązała się do zainwestowania miliardów dolarów w metaverse w najbliższych latach. W przeciwieństwie do Apple, mamy mnóstwo informacji o tym, co spółka planuje zrobić. Mark Zuckerberg stwierdził w październiku zeszłego roku, że Meta buduje cały ekosystem wspierający metaverse, w tym system operacyjny, studia treści, platformę handlu cyfrowego, platformę społecznościową i urządzenia sprzętowe.

Co najważniejsze – spółka nie będzie miała żadnego problemu z finansowaniem tego wszystkiego. Meta w ciągu ostatnich 12 miesięcy wygenerowała prawie 26,5 miliarda dolarów wolnych przepływów pieniężnych. Na koniec września 2021 roku jej zapasy gotówki wynosiły 58 miliardów dolarów.

Z racji niepokojów co do nadchodzących działań Rezerwy Federalnej i globalnie rosnącej inflacji inwestorzy są teraz raczej sceptyczni do wszystkich napływających informacji. W ostatnich dniach Meta się o tym przekonała – po publikacji wyników finansowych za IV kwartał 2021 roku, które obiektywnie były przyzwoite, choć lekko poniżej oczekiwań kurs akcji zanurkował o ponad 20 proc. W związku z tym wskaźnik cena do zysku wynosi zaledwie 17,24 co jest niespotykanym wynikiem przy tego typu spółkach technologicznych.

Walmart [WMT]

Czy na prawdę Walmart jest spółką metaverse? W pewnym sensie, tak. CNBC poinformowało na początku tego miesiąca, że ogromny detalista wchodzi w metaverse. Walmart złożył nowe znaki towarowe w grudniu 2021 roku, które dotyczyły sprzedaży produktów wirtualnych, a także oferowania wirtualnej waluty i niezbywalnych tokenów (NFT).

Być może jest jeszcze trochę za wcześnie, aby zdecydowanie umieścić Walmart w kategorii akcji metaverse. Spółka ostatnio wydała oświadczenie w którym stwierdziła:

Nieustannie badamy, w jaki sposób nowe technologie mogą kształtować przyszłe doświadczenia zakupowe. (…) Niektóre pomysły stają się produktami lub usługami, które trafiają do klientów. Niektóre z nich testujemy, udoskonalamy i uczymy się na ich podstawie.

Wallmart w oświadczeniu

Jednakże, jeśli metaverse osiągnie swój potencjał, Walmart może znaleźć w nim znaczącą szansę. Opinie różnią się co do tego jak duży może stać się rynek metaverse, ale prezes Nvidia Jensen Huang uważa, że metaverse może być „nową gospodarką, która jest większa niż nasza obecna gospodarka.”

Akcje Walmartu są również różnią się też od wszelkich innych akcji technologicznych. To wielka i stabilna firma, która czerpie ogromne zyski poza inwestycjami w nowe technologie.

Wszystkie wymienione w artykule akcje można kupić bez prowizji w tym miejscu:

DISCLAIMER ETORO
Pamiętaj, że Twój kapitał jest zagrożony. Obowiązują inne opłaty. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź etoro.com/trading/fees.

Przedstawione treści są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opracowanie to jest chronione zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 roku O prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.Nr24,poz.83). Wpis autora ma charakter edukacyjny. Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie opracowania.

Zobacz również: ILE ZARABIAJĄ NAJWIĘKSI TIKTOKERZY? KWOTY SĄ OSZAŁAMIAJĄCE


Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.