w

Kolejna kara dla Polski od TSUE. Milion euro dziennie!

Trybunał Sprawiedliwości UE ukarał Polskę za niewykonanie lipcowego polecenia TSUE w sprawie zamrożenia funkcjonowania Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Polska została zobowiązana do “natychmiastowego zawieszenia” stosowania przepisów krajowych związanych m.in. z uprawnieniami Izby Dyscyplinarnej SN.

  • Wiceprezes Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej zobowiązał Polskę do zapłaty okresowej kary pieniężnej w wysokości 1 mln euro dziennie.
  • Kara została nałożona ze względu na niezawieszenie przez Polskę stosowania przepisów krajowych dotyczących uprawnień Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.

“Polska, z uwagi na to, że nie zawiesiła stosowania przepisów krajowych, dotyczących w szczególności uprawnień Izby Dyscyplinarnej SN, została zobowiązana do zapłaty na rzecz Komisji okresowej kary 1 mln euro” – czytamy w środowym komunikacie prasowym TSUE.

Jak czytamy – kara będzie naliczana od dnia doręczenia Polsce postanowienia TSUE do dnia, w którym rząd wypełni nałożone na niego zobowiązania. W przypadku braku reakcji, kara będzie naliczana do dnia wydania ostatecznego wyroku.

tsue

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *