fb apple
w , ,

Masz iPhone? Facebook nie dostanie Twoich danych dla reklamodawców

Apple po najnowszej aktualizacji, ograniczy ilość wyświetlanych reklam, postów sponsorowanych na Facebooku. Najnowszy system operacyjny Apple, iOS 14, wzmocni ochronę danych użytkowników tak, aby Facebook nie mógł ich pobierać do targetowania reklam. O wszystkim poinformował Facebook w nocie od dewelopera.

The Apple-Facebook Feud Hits a Breaking Point | PCMag

Największy wpływ zmian będzie na Audience Network, usługa Facebooka, która pozwala reklamodawcom na kierowanie reklam do użytkowników docelowych, nawet gdy korzystają z aplikacji innych niż Facebook. Facebook nie ujawnił, jak wiele z jego działalności usługa obejmuje, ale cytowane testy wykazujące, że usunięcie personalizacji doprowadziło do ponad 50% spadku przychodów z Audience Network.

Facebook przestanie zbierać dane dla reklamodawców na urządzeniach, które korzystają z iOS 14 co utrudni wyraźnie działa reklamodawcom. To nie jest zmiana, którą chcemy wprowadzić, ale niestety aktualizacje Apple do iOS14 wymusiły tę decyzję, powiedział Facebook.

System operacyjny Apple jest drugim najbardziej popularnym systemem na świecie po należącym do Google Android. Firma ogłosiła wprowadzenie iOS 14 w czerwcu, a pełne wdrożenie nowego systemu operacyjnego spodziewane jest jesienią.

Apple nie od razu odpowiedział na prośbę o komentarz do ogłoszenia na Facebooku.

Konta reklamowe dla zdecydowanej większości firm na Facebooku, a praktyki firmy w zakresie kierowania reklam od dawna są kontrowersyjne. Tymczasem Apple wielokrotnie podkreślało swoje zaangażowanie w ochronę prywatności użytkowników.

Facebook powiedział, że czeka na dalsze wskazówki od Apple w sprawie zmian.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.