Michael Burry (“The Big short”) przewiduje, że akcje Tesli pękną jak bańka mieszkaniowa
w ,

Michael Burry („The Big short”) przewiduje, że akcje Tesli pękną jak bańka mieszkaniowa

Ciesz się tym póki trwa

Michael Burry, bohater historii The Big short, gdzie opisano pękniecie potężnej bańki na rynku kredytów subprime, tzw. bańka mieszkaniowa w 2007 roku w USA.

Tym razem przewiduje na temat akcji Tesli, gdzie spodziewa się podobnego pęknięcia. Swoim przemyśleniem podzielił się na Twitterze – wpis obecnie jest niedostępny.

„Cena Tesli jest niedorzeczna”

  • Ciesz się tym, póki trwa. Burry podkreślił, że Tesla zyskał w czwartek około 60 miliardów dolarów kapitalizacji rynkowej, co stanowi równowartość całej wartości rynkowej General Motors.
  • Cóż, mój ostatni Big Short też rósł i rósł, robił się coraz większy. Tweetował w czwartek.
  • Burry wzywał Muska, aby ten popuścił na akcjach: Sprzedaj to – #TeslaSouffle.

Akcje Tesli w 2020 wzrosły o 740%, a w 2021 roku już o 16% czyniąc przy tym Muska najbogatszym człowiekiem na świecie.

Rekordowy wzrost cen akcji Tesli

Michael Burry nadał sobie nazwę na Twitterze „Cassandra” w nawiązaniu do mitologicznej greckiej kapłanki, która została przeklęta, by dzielić się prawdziwymi proroctwami, ale nigdy nie można jej wierzyć.

  • W 2005 roku w maju przewidział pęknie bańki mieszkanie i zaczął rozgrywać spadek poprzez swapy kredytowe. Wszyscy wtedy patrzyli na niego jak na wariata. Dwa lata później fala niespłaconych kredytów hipotecznych spowodowała załamania się tego rynku. Inwestor zgarnął wtedy 100 milionów dolarów, a jego fundusz zarobił 750 milionów dolarów dla swoich klientów.

3 komentarze

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.