w

Najlepsze akcje dywidendowe na 2022

Najlepsze akcje dywidendowe

Wygląda na to, że rynek stał się niechętny do ryzyka w pośpiechu. 2022 rok rozpoczynamy, z głównymi indeksami giełdowymi, takimi jak S&P 500 czy Nasdaq-100, wysyłającymi sygnały ostrzegawcze pośród utrzymujących się spadków. W takim środowisku, stabilne akcje dywidendowe, które mają istotne zyski i niezawodne wypłaty dla akcjonariuszy są bardzo pożądane. Oto pięć takich akcji, które odbijają się od ostatniej zmienności rynkowej:

Aegon NV [AGN.NV]

Chociaż nie jest szczególnie znany przez większość amerykańskich inwestorów, Aegon jest ogromnym ubezpieczycielem z siedzibą w Holandii. Zatrudnia ponad 22 tysiące osób i oferuje wszystko, od ubezpieczeń samochodowych przez różnego rodzaju usługi finansowe, aż po ubezpieczenia na życie i różne oferty emerytalne.

Ubezpieczenie jest nie tylko niezwykle stabilnym biznesem dzięki comiesięcznym składkom, ale może również potencjalnie skorzystać na obecnym trendzie wzrostowym stóp procentowych. Dzieje się tak dlatego, że ubezpieczyciele tacy jak Aegon zazwyczaj inwestują składki od klientów w krótkoterminowe oprocentowane aktywa w oczekiwaniu na wypłatę odszkodowań, a wyższe stopy procentowe oznaczają lepsze zyski. Spółka nie tylko wzrosła w pierwszych kilku tygodniach roku pomimo niepewności na rynku, ale skoczyła o ponad 35 proc. w ciągu ostatnich sześciu miesiącach, co pokazuje długoterminowy impet.

AVGBrowser kQ8rqUO6j1

Stopa dywidendy: 5,46 proc.

HSBC [HSBC]

Jeszcze bardziej bezpośrednią grą na fali wznoszącej w sektorze finansowym jest wart 150 mld USD bank HSBC. Firma ta prowadzi tradycyjną bankowość dla konsumentów i przedsiębiorstw, a także usługi zarządzania inwestycjami i rynkami kapitałowymi. Duże globalne banki, takie jak ten, są kwintesencją inwestycji „wartościowych”, ponieważ posiadają namacalne aktywa w postaci ogromnych rezerw gotówkowych i niezawodnych zysków z codziennych operacji, które są kluczowe dla globalnej gospodarki.

HSBC w ciągu ostatniego roku wzrósł o 25 proc. w porównaniu z około 13 proc. w przypadku indeksu S&P 500.

AVGBrowser qIX3NnXWr9

Stopa dywidendy: 2,91 proc.

Philip Morris International Inc [PM]

Społeczeństwo doskonale zdaje sobie sprawę z problemów zdrowotnych wynikających z palenia, ale mimo to ludzie nadal kupują papierosy bez względu na ryzyko. Wchodzimy w okres niestabilności na rynku akcji, ale palacze dokonują zakupów niezależnie od szerszego otoczenia gospodarczego. To sprawia, że warta 161 mld dolarów ikona branży tytoniowej, Philip Morris, dzięki swoim wiodącym markom, takim jak Marlboro – najlepiej sprzedające się papierosy na świecie – jest strzałem w dziesiątkę w obecnych warunkach.

Dywidendy spółki rosną nieprzerwanie od 13 lat, a inwestorzy mogą liczyć na niezłą roczną wypłatę niezależnie od krótkoterminowych trendów na Wall Street.

Stopa dywidendy: 4,74 proc.

Southern Copper Corp [SCCO]


Jednym z najważniejszych tematów ostatniego roku była presja inflacyjna, począwszy od produktów spożywczych, poprzez paliwa kopalne, a skończywszy na metalach. Spółka Southern Copper jest idealnie dopasowana do czerpania korzyści z inflacji w tej ostatniej kategorii.

SCCO to jeden z największych producentów miedzi, który działa na całym świecie i zatrudnia blisko 14 tysięcy osób. W dzisiejszych czasach miedź jest jednym z najbardziej pożądanych metali, biorąc pod uwagę jej efektywne przewodnictwo ciepła i elektryczności.

AVGBrowser hnPDgF4zNB

Stopa dywidendy: 2,22 proc.

Exxon-Mobil [XOM]

Podczas gdy większość Wall Street ma ostatnio kłopoty, Exxon, gigant naftowy o wartości 344 miliardów dolarów, czerpie zyski. Dzieje się tak głównie dzięki rosnącym cenom energii i stale rosnącemu popytowi, w miarę jak światowa gospodarka odbudowuje się po pandemii.

W rezultacie, nie dość, że akcje XOM dynamicznie rosną to spółka wypłaca solidne dywidendy, których stopa zwrotu jest trzykrotnie wyższa niż w przypadku typowych akcji z indeksu S&P 500.

Stopa dywidendy: 4,24 proc.

Wszystkie wymienione w artykule akcje można kupić bez prowizji w tym miejscu:

DISCLAIMER ETORO
eToro to platforma z wieloma aktywami, która oferuje zarówno inwestowanie w akcje i kryptoaktywa, jak i handel kontraktami CFD.

Należy pamiętać, że kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej. 68% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Powinieneś zastanowić się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Przedstawione treści są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opracowanie to jest chronione zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 roku O prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.Nr24,poz.83). Wpis autora ma charakter edukacyjny. Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie opracowania.

Zobacz również: 3 AKCJE TECHNOLOGICZNE DO KUPIENIA TERAZ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.