inma santiago 9Sxyu7fge9M unsplash
w

Nestle – atrakcyjnie wyceniony globalny gigant żywności

Nestle [NESN]

Nestle od lat jest jedną z najlepszych europejskich spółek, w które warto zainwestować. Globalny gigant żywności i napojów jest właścicielem kultowych marek, takich jak Gerber, Nesquik, Toll House, Lean Cuisine, Stouffers i dziesiątek innych. Ta 150-letnia firma sprzedaje produkty ponad 2000 marek na całym świecie, prowadzi sprzedaż w 186 krajach i wygenerowała w 2020 roku sprzedaż przekraczającą 90 miliardów dolarów.

Spółka generuje większość swojej sprzedaży z napojów, produktów do opieki nad zwierzętami domowymi, produktów żywieniowych, w tym słodyczy, gotowych dań i produktów mlecznych oraz lodów. W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2021 r. organiczna sprzedaż Nestle wzrosła o 7,6 proc.

Nestle napędza wzrost również poprzez aktywne zarządzanie portfelem marek. W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2021 roku, Nestle nabyło znane marki od Bountiful Company, które obejmują Nature’s Bounty, Osteo Bi-Flex i Puritans Pride. Ta transakcja ugruntowuje pozycję Nestle jako lidera na rynku masowej sprzedaży detalicznej witamin i suplementów.

Spółka buduje również swoją obecność w segmencie wody premium i napojów nawadniających dzięki niedawnym zakupom amerykańskich firm Essentia Water i Nuun. Szwajcarskie przedsiębiorstwo rozszerza również zasięg swojej działalności związanej z marką Starbucks poprzez nowe współprace w Azji i Ameryce Łacińskiej.

W grudniu Nestle zgodziło się odsprzedać część swoich udziałów w L’Oreal za 10 mld dolarów (nadal posiada 20,1 proc. francuskiej firmy kosmetycznej). Wpływy ze sprzedaży zostaną przeznaczone na odkupienie akcji oraz na inwestycje w działalność Nestle związaną z żywnością i napojami.

Nestle jest jedną z najbezpieczniejszych i najmniej zmiennych akcji dostępnych na rynku. W ciągu 5 ostatnich lat kurs akcji spółki wzrósł o 60 proc. Co więcej, w obecnej sytuacji Nestle wyróżnia się jeszcze mocniej, gdyż niewiele przedsiębiorstw jest na tyle silnych, by umożliwić wzrost cen, który dotrzymuje kroku inflacji.

Jon Cox, analityk Kepler Cheuvreux

Akcje Nestle jak i wielu innych spółek możesz kupić w tym miejscu:

DISCLAIMER XTB
Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów

Przedstawione treści są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opracowanie to jest chronione zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 roku O prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.Nr24,poz.83). Wpis autora ma charakter edukacyjny. Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie opracowania.

Zobacz również: 3 TANIE SPÓŁKI DYWIDENDOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.