netflix
w , ,

Netflix podnosi ceny w USA i Kanadzie. Cena akcji rośnie

Netflix podniósł miesięczne ceny za swoje usługi streamingowe w USA i Kanadzie, co spowodowało błyskawiczny wzrost akcji o ponad 3 proc. Ostatecznie akcje zamknęły się na poziomie 525,69 dolarów.

Polityka cenowa Netflixa w USA

Zgodnie z informacjami na witrynie Netflixa zmiany cen wyglądają następująco:

  • plan podstawowy z 8,99 dol. do 9,99 dol.
  • plan standardowy z 13,99 dol. do 15,49 dol.
  • plan premium z 17,99 dol. do 19,99 dol.

Rzecznik Netflixa potwierdził zmianę. „Aktualizujemy nasze ceny, abyśmy mogli nadal oferować szeroki wachlarz wysokiej jakości opcji rozrywkowych” – powiedział w oświadczeniu.

Netflix podnosił ceny w poprzednich latach i jest to część długoterminowej strategii firmy. Wall Street liczy na to, że portal streamingowy będzie regularnie podnosił ceny w miarę słabnącego wzrostu liczby klientów. Podwyżki cen odzwierciedlają również pewność firmy, że jej produkt jest głęboko zakorzeniony w życiu klientów i że nie będą oni rezygnować z powodu wzrostu cen.

Netflix stawia teraz czoła większej konkurencji niż kiedykolwiek wcześniej. W ostatnim czasie na rynku pojawiło się wiele nowych platform streamingowych, a w tym Disney+, HBO Max, Amazon’s Prime Video czy Apple TV+. Mimo wszystko Netflix pozostaje na razie bezapelacyjnym liderem w brażny z ponad 213 milionami abonentów na całym świecie.


Fot. Cameron Venti/Unsplash

Zobacz również: Google kupiło biuro w Londynie za 1 miliard dolarów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.