NEWSY Z POLSKI

Newsy z Polski to zbiór najważniejszych wiadomości i doniesień z kraju. To miejsce, gdzie znajdziesz najświeższe informacje z każdego dnia dotykające nie tylko polityki, ale także strefy biznesu, inwestowania, nauki, nowych technologii, a nawet danych statystycznych i wielu innych tematów. Rzeczowy i jasny przekaz informacji to nasza specjalność, dlatego nie ograniczamy się, piszemy o tym ważne, a czasem nawet kontrowersyjne.

Oprócz znaczących wydarzeń z Polski, znajdziesz tutaj cenne wskazówki i informacje, które pomogą Ci w prowadzeniu biznesu. Rozeznanie w bieżącej sytuacji prawnej i politycznej może pozwolić uniknąć trudnych rozmów z Urzędem Skarbowym czy ZUS.

Ponadto naszym celem jest wsparcie inwestorów. Na vetomedia przeczytasz wiele artykułów zarówno gospodarczo-ekonomicznych, jak i informacjach i komunikatach konkretnych spółek z GPW i rynku NewConnect. Dzięki nim łatwiej będzie Ci śledzić rynek, ocenić swoje szanse i działania. Sprawdzone informacje w połączeniu z dogłębną analizą są gwarantem sukcesu.

 

Prawo i podatki w Polsce – zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany

Nagłe i często nie do końca przemyślane zmiany w przepisach to już standard polskiego ustawodawstwa. Rozeznanie w bieżących informacjach z kraju jest niezwykle do odnalezienia się w dzisiejszej rzeczywistości. W końcu zmiany w prawie bezpośrednio oddziałują na życie każdego z nas.

Jakie istotne zmiany czekają przedsiębiorców, jakich nowych ustaw się spodziewać, na co uważać w Polskim Ładzie – tutaj odpowiemy na najbardziej nurtujące Cię pytania.

Polityka

Punktujemy zarówno rządzących jak i opozycję – bez wyjątku. Do polityki podchodzimy równie obiektywnie co do pozostałych tematów. Codziennie opisujemy zarówno wydarzenia polityczne, jak i najważniejsze wypowiedzi polityków.

Co szykują rządzący? Co czeka polskich przedsiębiorców? Kiedy zostanie zniesiony podatek Belki? Właśnie tu znajdziesz najważniejsze doniesienia odnośnie działań i planów rządu, a co za tym idzie – odpowiedzi na wszystkie pytania.

Dane statystyczne – użyteczna wiedza dla każdego

Informacja to podstawa do podejmowania właściwych decyzji. Przedstawiamy dane statystyczne dotyczące przede wszystkim inflacji, stóp procentowych, zatrudnienia, ale też innych parametrów rynkowych.

Inflacja, czyli zjawisko rosnących cen w wyniku spadku siły nabywczej pieniądza to niestety zmartwienie niemalże wszystkich krajów po pandemii koronawirusa – w tym Polski, która co gorsze zdaje się plasować w światowej czołówce wzrostu cen. Z tego powodu bezzwłocznie informujemy o najnowszych odczytach inflacji, decyzjach Rady Polityki Pieniężnej oraz zestawiamy te dane z sąsiednimi krajami w celu uzyskania dokładnego poglądu na aktualną sytuację.

Stopy procentowe to niezwykle kluczowy instrument, szczególnie w obliczu wysokiej inflacji. Niestety, bezpośrednio powiązany z nimi jest wskaźnik WIBOR, który jest składową kosztu kredytu hipotecznego. Zdecydowana większość kredytów hipotecznych w Polsce została udzielona na tzw. zmiennej stopie procentowej przez co decyzje RPP co do wysokości stóp procentowych w Polsce mają bezpośrednie przełożenie na raty kredytów hipotecznych. Z racji horrendalnie wysokich cen nieruchomości w Polsce zdajemy sobie sprawę, z tego jak wiele osób było zmuszonych do zaciągnięcia kredytu. Z tego powodu na bieżąco przedstawiamy wszelkie dane związane ze stopami procentowymi.

Nowinki naukowe i technologiczne

W dzisiejszych czasach wszystko co nas otacza ulega coraz szybszej i głębszej digitalizacji. Wiedząc jak bardzo odmienia to życie każdego obywatela na bieżąco informujemy o planach i projektach rządu takich jak efaktura dla przedsiębiorców, ale również o poczynaniach różnych spółek na rodzimym rynku w tematyce kryptowalut, blockchaina, NFT czy nawet metaverse.

Postęp technologiczny wciąż przyspiesza, a nowe odkrycia i dokonania naukowe są już codziennością. Jednak zarówno w życiu codziennym jak i inwestowaniu znajomość aktualnej wiedzy naukowej ułatwia podejmowanie licznych decyzji.