solar energy generating systems segs
w

NextEra Energy – konserwatywna inwestycja długoterminowa

NextEra Energy [NEE]

AVGBrowser 8xPU60JKJ5

NextEra Energy to największa w USA spółka energetyczna pod względem kapitalizacji rynkowej.

Akcje przedsiębiorstw użyteczności publicznej, takie jak NextEra, są prawdziwą definicją produktu lub usługi podstawowej potrzeby. Jeśli jesteś właścicielem domu lub wynajmujesz lokal, prawie na pewno potrzebujesz energii elektrycznej czy gazu. To sprawia, że przepływy pieniężne spółek energetycznych są dość przewidywalne – a Wall Street uwielbia przewidywalność.

Tym, co sprawia, że NextEra Energy jest tak intrygująca, jest niezwykła koncentracja firmy na aktywach związanych z energią odnawialną. Żadne przedsiębiorstwo energetyczne w kraju nie generuje więcej mocy z energii wiatrowej lub słonecznej niż NextEra. Co więcej, ponieważ w latach 2020-2022 firma wyda na nowe projekty infrastrukturalne łącznie od 50 do 55 miliardów dolarów, jest mało prawdopodobne, aby jakakolwiek inna firma energetyczna mogła w najbliższym czasie odebrać jej koronę w dziedzinie zielonej energii.

Chociaż inwestowanie w projekty związane z energią słoneczną i wiatrową jest kosztowne, NextEra zdołała wykorzystać historycznie niskie oprocentowanie kredytów do sfinansowania swoich przedsięwzięć związanych z czystą energią. Dzięki temu firma od ponad dekady utrzymuje stałą stopę wzrostu.

Akcje tej spółki cechuje przede wszystkim niska zmienność i ponad 2-procentowa stopa dywidendy. W sumie inwestycje w akcje NEE przyniosły dodatni całkowity zwrot w 19 z ostatnich 20 lat. Są to idealne akcje bezpieczne dla konserwatywnych inwestorów.

Akcje NextEra Energy jak i wielu innych spółek możesz kupić bez prowizji w tym miejscu:

DISCLAIMER ETORO
eToro to platforma z wieloma aktywami, która oferuje zarówno inwestowanie w akcje i kryptoaktywa, jak i handel kontraktami CFD.

Przedstawione treści są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opracowanie to jest chronione zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 roku O prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.Nr24,poz.83). Wpis autora ma charakter edukacyjny. Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie opracowania.

Zobacz również: INWESTYCJA W METAVERSE? 3 DUŻE SPÓŁKI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.