nio et5
w

Dynamicznie rozwijający się producent EV po dużych spadkach – Nio

W ciągu ostatnich 13 lat cierpliwość bardzo się inwestorom opłaciła. Od czasu, gdy S&P 500 osiągnął najniższy poziom podczas Wielkiej Recesji w marcu 2009 r., ten powszechnie śledzony indeks zyskał aż 543 proc. – i to nie licząc dywidend.

Jednak w ciągu ostatnich dwóch miesięcy inwestorzy otrzymali surowe przypomnienie, że korekty i załamania na rynku akcji są nieuniknione. Chociaż te gwałtowne spadki na szerokim rynku mogą być przerażające, stanowią one również idealną okazję do zakupu akcji spółek zmieniających świat.

Nio [NIO]

Chiński, choć notowany wyłącznie na giełdzie w Nowym Jorku producent pojazdów elektrycznych Nio zanotował spadek kursu akcji o 63 proc. od czasu osiągnięcia rekordowego zamknięcia na początku 2021 roku.

Wygląda na to, że słabe wyniki spółki Nio wynikają z oczekiwań Wall Street dotyczących kompresji wielokrotności wzrostu akcji w miarę wzrostu stóp procentowych, a także z obaw o utrzymujące się problemy z łańcuchem dostaw. Szczególnie w przypadku spółki Nio i innych spółek motoryzacyjnych produkcja była ograniczana przez niedobory półprzewodników.

Z drugiej strony, przedsiębiorstwo doskonale poradziło sobie z tymi wyzwaniami. Do końca 2021 roku Nio dostarczało pojazdy elektryczne w ilości około 130 tyś. sztuk rocznie. Do końca tego roku spółka może zwiększyć roczną produkcję do 600 tyś. pojazdów. Producent pojazdów elektrycznych planuje oprzeć się na rosnącym popycie, a także na wprowadzeniu trzech nowych modeli.

Kierownictwo przedsiębiorstwa nie szczędziło też marchewki nowym nabywcom pojazdów elektrycznych, aby zwiększyć lojalność wobec marki i długoterminowe marże operacyjne. W sierpniu 2020 roku firma wprowadziła program „bateria jako usługa”. W zamian za miesięczną opłatę, właściciele mogą ładować, wymieniać lub modernizować akumulatory, a także otrzymać rabat od początkowej ceny zakupu pojazdu. Nio mądrze zamienia część swojej niskomarżowej, krótkoterminowej sprzedaży na przewidywalność przychodów opartych na opłatach subskrypcyjnych i lojalną bazę przyszłych nabywców.

Pomimo tego, że kurs akcji zaliczył potężne spadki producent pojazdów elektrycznych jest na dobrej drodze, aby w przyszłym roku osiągnąć powtarzalną rentowność. To daje jej akcjom realną szansę na przyspieszenie w ciągu najbliższych trzech lat.

Akcje tej, jak i wielu innych spółek możesz kupić bez prowizji w tym miejscu:

DISCLAIMER ETORO
eToro to platforma z wieloma aktywami, która oferuje zarówno inwestowanie w akcje i kryptoaktywa, jak i handel kontraktami CFD.

Przedstawione treści są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opracowanie to jest chronione zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 roku O prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.Nr24,poz.83). Wpis autora ma charakter edukacyjny. Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie opracowania.

Zobacz również: INWESTYCJA W METAVERSE? 3 DUŻE SPÓŁKI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.