oktoberfest
w

Oktoberfest odwołany. Impreza odbędzie się w Dubaju

Oktoberfest najprawdopodobniej zostanie odwołany i nie odbędzie się w tym roku w Berlinie. Ale nic straconego, wszystko wskazuje na to, że święto chmielu znalazło tymczasowy dom na pustyni. W tym roku może odbyć się w Dubaju.

Oktoberfest nie odbędzie się w 2021 roku w Monachium! Jak ustalili dziennikarze tygodnika „Spiegel” – w tym roku najprawdopodobniej odbędzie się in w Dubaju. Potwierdził to zaangażowany w projekt szef berlińskiego jarmarku bożonarodzeniowego Charles Blume.

  • Natomiast dziennikarze ”Bild” piszą, że na Półwysep Arabski w październiku na święto piwa wybierają się takie gwiazdy jak Arnold Schwarzenegger, Pamela Anderson i Lothar Matthaeus. Wszystko przez pandemię COVID-19.
  • Oktoberfest ma odbyć się na pustyni w pobliżu Dubai Marina, na terenie o powierzchni 420 tys. metrów kwadratowych. Będzie tam można sprzedawać i spożywać alkohol, podobnie jak w hotelach.
  • Goście festiwalu będą musieli być na miejsce dowożeniu busami, aby nie poruszać się po Dubaju pod wpływem alkoholu. Chodzi tu o kwestie kulturowe i prawne. Kraje arabskie w sprawach alkoholu są o wiele bardziej restrykcyjne niż Niemcy i zachodnia kultura.

W trakcie Oktoberfest średnio wypijanych jest pięć milionów litrów piwa. Tegoroczna impreza w Monachium nie została jeszcze oficjalnie odwołana, ale wiele wskazuje na to, że tak się stanie i wtedy odbędzie się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

ŹRÓDŁO: PAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.