Polski Ład. 12 tysięcy na dziecko już w 2022 roku!
w

Polski Ład. 12 tysięcy na dziecko już w 2022 roku!

12 tysięcy na dziecko – ustawa w trakcie przygotowań.

Ustawa dotycząca kapitału rodzicielskiego jest w pakiecie pierwszych ustaw, które będą wprowadzane w ramach Polskiego Ładu. Jesteśmy w trakcie przygotowań tej ustawy – powiedziała minister Marlena Maląg w Radiu Wrocław.

Założenia są takie, że ma wejść w życie od 1 stycznia 2022 roku – dodała.

Minister poinformowała również kogo będzie obejmował nowy program. Otóż, chodzi o dzieci, które w 2022 roku będą drugimi dziećmi i będą w wieku od 12 do 36 miesięcy. Każda rodzina ma otrzymać 12 tysięcy złotych między 12, a 36 miesiącem życia.

  • Minister podkreśliła również, że rząd planuje systematycznie i kompleksowo wprowadzać różne formy wsparcia dla rodzin i zachęty dla młodych, które mają zachęcać do założenia rodziny.

Będziemy wprowadzać takie zachęty, które przede wszystkim młodym ludziom ułatwią decyzję, że wchodzą w związek małżeński i rodzi się pierwsze dziecko i kolejne dzieci. Dlatego robimy wszystko, aby takie mechanizmy zostały wprowadzone. Mamy 500+, będzie teraz kapitał rodzicielski, kapitał opiekuńczy. Myślę, że działania, które są jeszcze niezwykle potrzebne są z zakresu rynku pracy – mówiła Maląg cytowana przez PAP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.