Prof. Marczyńska, rada medyczna: Nie powinniśmy wracać do lockdownów, trzeba próbować normalnie żyć
w

Prof. Marczyńska, rada medyczna: Nie powinniśmy wracać do lockdownów, trzeba próbować normalnie żyć

Mija lato, możemy powiedzieć, że w pewnym stopniu wróciliśmy do „normalności”, niestety coraz częściej mówi się o potencjalnym wzroście ilości zakażeń i kolejnych lockdownach, które mogą być rujnujące dla portfeli Polaków. Przeciwna zamknięciu gospodarki dla wszystkich obywateli jest prof. Magdalena Marczyńska z rady medycznej przy premierze.

Zdaniem prof. Magdaleny Marczyńskiej z Rady Medycznej przy premierze kolejne lockdowny nie powinny zostać wprowadzone. – Z COVID-19, tak jak i z innymi chorobami, trzeba próbować normalnie żyć – powiedziała specjalistka chorób zakaźnych wieku dziecięcego.

  • Według prof. Magdaleny Marczyńskiej, nie powinniśmy wracać już do polityki lockdownów, bo jesteśmy w innej sytuacji niż wcześniej – mamy szczepienia. Jej zdaniem, jeżeli jesienią nastąpi duży wzrost zakażeń, to obostrzenia i tak nie mogą obejmować osób zaszczepionych.

„Nie powinno być już powrotu do strategii lockdownów. Z COVID-19, tak jak i z innymi chorobami, trzeba próbować normalnie żyć. Oczywiście, pewne kwestie zostaną z nami być może na zawsze. Maseczki w zamkniętych przestrzeniach – szczególnie w sezonie jesienno-zimowym, raczej staną się już normą.

Nie jesteśmy jednak w tej samej sytuacji co rok temu, gdy nikt nie był zaszczepiony. Dlatego blokowanie wszystkiego w ogóle nie powinno być już rozważane” – powiedziała PAP prof. Marczyńska, specjalistka chorób zakaźnych wieku dziecięcego.

ŹRÓDŁO: PAP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.