magiczne
w

Psylocybina to przyszłość w leczeniu depresji? Oto 3 spółki, które zajmują się badaniem „magicznych grzybków”

W listopadzie 2020 roku Oregon przeszedł do historii, stając się pierwszym stanem USA, który zalegalizował psylocybinę, aktywny składnik tak zwanych grzybów magicznych. Podobnie jak marihuana, psychodeliki stają się coraz bardziej popularne, a inwestorzy oceniają to, co może być dużą szansą na długoterminowy wzrost, zwłaszcza że firmy opracowują terapeutyczne zastosowania tych związków. Firma badawcza Research and Markets szacuje, że światowy rynek legalnych leków psychodelicznych wzrośnie do 2027 roku do 10,75 mld USD. Niestety, inwestorzy inwestujący w akcje marihuany wiedzą, że ten rodzący się biznes napotkał wiele przeszkód regulacyjnych i doświadczył wielu cykli hossy i bessy, dlatego inwestorzy inwestujący w psychodeliki muszą mieć dużą tolerancję na ryzyko. Oto trzy spółki akcji, które badają obszar psychodelików.

Compass Pathways PLC (CMPS)

COMPASS Pathways plc jest firmą zajmującą się opieką psychiatryczną w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Spółka działa od 2020 roku i ma siedzibę w Cheshire w Wielkiej Brytanii.

Compass Pathways testuje terapię syntetyczną psylocybiną COMP360 w leczeniu depresji opornej na leczenie i zespołu stresu pourazowego. Pacjenci biorący udział w testach zażywają COMP360 w kontrolowanym środowisku, a terapeuta przeprowadza ich przez „doświadczenie”.

Podobne badania fazy 3 prowadzone przez Uniwersytet Kalifornijski w San Francisco z wykorzystaniem MDMA, czyli ecstasy, w leczeniu PTSD dały ostatnio pozytywne wyniki. Firma Compass Pathways zakończyła swoją pierwszą ofertę publiczną we wrześniu 2020 roku, sprzedając akcje po 17 dolarów za sztukę. Od momentu debiutu kurs akcji osiągnął wartość ok. 60 USD, ale od tego czasu spadł poniżej 15 USD. Inwestorzy powinni oczekiwać, że kolejne dane z badań będą powodować większą zmienność na akcjach CMPS.

image 383

Mind Medicine Inc. (ticker: MNMD)

Mind Medicine to firma biotechnologiczna, która prowadzi badania kliniczne nad wieloma kandydatami na leki. Dwa z tych badań koncentrują się na LSD, a trzecie na psychodelicznym leku ibogainie, naturalnie występującej substancji w zachodnioafrykańskim krzewie. Projekt Lucy LSD firmy Mind Medicine, mający na celu leczenie stanów lękowych, znajduje się w fazie 2b badań, natomiast projekty dotyczące mikrodawkowania LSD i odstawienia opioidów weszły niedawno w fazę 2 badań. Firma uczestniczy również we współpracy w zakresie badań nad leczeniem klasterowego bólu głowy oraz terapii wspomaganej LSD. Depresja, zaburzenia z deficytem uwagi (nadpobudliwością psychoruchową) i uzależnienia to ogromne rynki o ogromnym długoterminowym potencjale.

image 385

Field Trip Health Ltd. (FTRP)

Field Trip Health to kolejna firma prowadząca badania nad syntetyczną cząsteczką psilocybiny, kandydatem na lek FT-104. Firma Field Trip uważa, że FT-104 ma podobną siłę działania do psylocybiny, ale generuje krótszy okres psychoaktywności, co potencjalnie czyni go lepszym do stosowania w leczeniu pacjentów. W lutym 2021 r. firma Field Trip Health otworzyła laboratorium badawcze w Mona na Jamajce. Nowa placówka jest pierwszym na świecie legalnym ośrodkiem badawczym poświęconym wyłącznie psylocybinie i innym roślinnym substancjom psychodelicznym. W lipcu firma Field Trip weszła na giełdę Nasdaq i rozpoczęła notowania w Stanach Zjednoczonych pod nazwą FTRP.

image 386

Akcje spółki CMPS możesz kupić bez prowizji w tym miejscu:


DISCLAIMER ETORO
eToro to platforma z wieloma aktywami, która oferuje zarówno inwestowanie w akcje i kryptoaktywa, jak i handel kontraktami CFD.

Przedstawione treści są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opracowanie to jest chronione zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 roku O prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.Nr24,poz.83). Wpis autora ma charakter edukacyjny. Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie opracowania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.