istockphoto 488261121 170667a
w

Tania spółka z ogromną stopą dywidendy – AGNC Investment Corp.

AGNC Investment Corp. [AGNC]

Jeśli szukasz dochodu miażdżącego inflację, branża hipotecznych funduszy inwestycyjnych (REIT) jest właściwym miejscem do poszukiwań. Niewiele firm na tym rynku dostarczyło bardziej spójny zysk niż AGNC Investment Corp., który osiągał dwucyfrową stopę zwrotu w 12 z ostatnich 13 lat.

REIT-y hipoteczne, takie jak AGNC, starają się pożyczać kapitał po niskich stopach krótkoterminowych, który wykorzystują do zakupu długoterminowych aktywów o wyższej rentowności, takich jak papiery wartościowe zabezpieczone hipoteką. Jak można sobie wyobrazić, ten model operacyjny jest wrażliwy na stopy procentowe. Podczas gdy rosnące stopy procentowe zwiększają krótkoterminowe koszty pożyczek, co może negatywnie wpłynąć na wartość księgową w bardzo krótkim okresie, w dłuższej perspektywie jest to pozytywny czynnik, ponieważ zwiększa rentowność, jaką AGNC uzyskuje z zakupionych papierów wartościowych zabezpieczonych hipoteką. Tak długo, jak Fed będzie informował o swoich posunięciach w polityce monetarnej z dużym wyprzedzeniem, AGNC będzie w stanie dobrze prosperować.

Dodatkowo, aktywa agencyjne stanowią 79,7 mld USD z 82 mld USD portfela inwestycyjnego AGNC. Na koniec warto również wspomnieć, że cena akcji tej spółki jest relatywnie niska, ze wskaźnikiem ceny do zysku na poziomie zaledwie 11,4.

Akcje AGNC możesz kupić bez prowizji w tym miejscu:

DISCLAIMER ETORO
eToro to platforma z wieloma aktywami, która oferuje zarówno inwestowanie w akcje i kryptoaktywa, jak i handel kontraktami CFD.

Należy pamiętać, że kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej. 68% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Powinieneś zastanowić się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Przedstawione treści są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opracowanie to jest chronione zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 roku O prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.Nr24,poz.83). Wpis autora ma charakter edukacyjny. Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie opracowania.

Zobacz również: INWESTYCJA W METAVERSE? 3 DUŻE SPÓŁKI

Jeden komentarz

Dodaj odpowiedź
  1. Macieju, kiedyś udostępniłes nie jawny wywiad z traderem21 w którym było opisywane analizowanie spółek na gurufokus na przykładzie Gazprom ogzpy
    Mógłbyś podesłać link do tego filmu ponieważ nie mogę go znaleźć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.