[STRAJK GENERALNY KRAJU]W niedzielę wielka rekonstrukcja stanu wojennego! Naród protestuje, policja pałuje, Warszawa zablokowana!
w , , ,

[STRAJK GENERALNY KRAJU] W niedzielę wielka rekonstrukcja stanu wojennego! Naród protestuje, policja pałuje, Warszawa zablokowana!

13 grudnia mamy rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Wkrótce będziemy mieli nową. Z tej okazji ponownie naród wyjdzie na ulice. Młode pokolenie musi zrobić powtórkę lat 80tych, ponieważ rządzący zrobili z tego kraju swój prywatny folwark deptając całą naszą wolność.

Jutro strajki planuje Strajk Przedsiębiorców, Strajk Kobiet. Policja podobnie wzorem milicjantów musi ściągnąć całą prewencję do Warszawy.

Agnieszka Czerederecka z OSK.

  • Jarosław Kaczyński nie lubi tej rocznicy, bo spał wtedy do południa. Tym razem nie damy mu pospać.
  • Jeśli nie będzie tłumu, ale kilka tysięcy osób, to policja zrobi wszystko, by nas rozgonić: legitymować, próbować wypisywać mandaty, przetrzymywać w radiowozach i w komisariatach.

Protestują również studenci.

  •  Ich obecność będzie związana nie tylko z rocznicą wprowadzenia stanu wojennego, ale też będzie protestem przeciwko tu i teraz, bo sytuację w Polsce oceniają bardzo krytycznie. Ci młodzi ludzie odrobili już lekcje i wiedzą, przed czym chcą Polskę bronić.

Do protestujących dołączą również przedsiębiorcy z Podhala. No w skrócie: jadą protestować wszyscy.

  • W niedzielę 13 grudnia o godzinie 12 w Warszawie odbędzie się masowy Strajk Kobiet. Jego hasło przewodnie to: „Idziemy po wolność. Idziemy po wszystko!”. Wirtualna Polska informuje, że swój udział w niedzielnej manifestacji zapowiedzieli górale.
  • Będzie gorąco, a jeżeli nic się w Polsce nie zmieni, może to być ostatnia niedziela rządów premiera Morawieckiego, który nie ma pojęcia, że są w tym kraju osoby bez środków na życie. Dołączamy do Strajku Kobiet. Idziemy razem, bez podziałów – powiedział w rozmowie z WP hotelarz z Zakopanego Piotr Zygarski.

Paweł Tanajno, przewodniczący Strajku Przedsiębiorców, zapowiedział solidarność i zjednoczenie ze Strajkiem Kobiet, który 13 grudnia zorganizuje protest „Idziemy po wolność”. Z kolei Tanajno planowaną demonstrację nazywa „Strajkiem Generalnym”.

Screenshot 8
  • Planowana jest największa w historii ostatnich 100 lat demonstracja przeciwko opresyjnemu reżimowi, który ostentacyjnie łamie prawo. Mamy w Polsce państwo autorytarne nieszanujące praworządności. Spełniają się marzenia i oczekiwania milionów internautów. Przeczytałem dziesiątki tysięcy komentarzy: „Zjednoczcie się, bądźcie solidarni, razem wspólnie wszyscy”. Tak będzie. Naszym celem jest obalenie reżimu – mówi przewodniczący Strajku Przedsiębiorców – zapowiada Paweł Tanajno w mediach społecznościowych.

Uważajcie na siebie.

3 komentarze

Dodaj odpowiedź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.