tesla cybertruck elon musk
w

Tesla nie wprowadzi Cybertrucka w tym roku

Cybertruck nie trafi do sprzedaży w tym roku

Elon Musk w rozmowie o wynikach finansowych w czwartym kwartale 2021 roku, podkreślił, że Tesla nie wprowadzi Cybertrucka w 2022 roku, ani nie pracuje teraz nad samochodem za 25 tys. dolarów.

Jeśli wprowadzilibyśmy powiedzmy nowy samochód w zeszłym roku, to – całkowita produkcja pojazdów i tak byłaby taka sama z powodu ograniczeń – ograniczeń w dostawach chipów w szczególności. Tak więc, nie będziemy wprowadzać nowych modeli w tym roku. Nie miałoby to żadnego sensu.

Elon Musk

Bez elektrycznego pickupa Tesla ryzykuje utratę rynku na rzecz Forda, który jest przygotowany na dostawy w pełni elektrycznego pickupa F-150 Lighting w pierwszej połowie tego roku. Ford poinformował również, że planuje potroić produkcję swojego Mustanga Mach-E, który reklamowany jest jako konkurent dla Tesli Model 3 i Y.

  • Ford szacuje, że produkcja Mach-E przekroczy 200 tys. sztuk rocznie do 2023 roku

Później, w odpowiedzi na pytanie o tańszą Teslę dla szerszego grona konsumentów, prezes Tesli przyznał, że nie trwają żadne prace nad takim modelem.

Nie pracujemy obecnie nad samochodem za 25 tysięcy dolarów. W pewnym momencie to zrobimy. Mamy wystarczająco dużo na naszym talerzu w tej chwili, albo nawet zbyt wiele na naszym talerzu, szczerze mówiąc.

Elon Musk

Najbogatszy człowiek na świecie wielokrotnie sugerował, że Tesla o wartości 25 tys. dolarów jest możliwa. W 2018 roku, stwierdził że zajmie to Tesli około trzech lat. Inwestorzy mają jednak wątpliwości co do założeń spółki o sprzedaży 3 milionów pojazdów rocznie do 2024 roku bez oferowania klientom stosunkowo taniego modelu.

Musk podkreśla jednak, że technologia autonomicznego prowadzenia Tesli wkrótce stanie się tak dobra, że będzie ekstremalnie pożądana przez różne floty, co zaowocuje oczekiwanym wysokim wolumenem sprzedaży nawet bez dodawania nowych modeli w niższych progach cenowych.

Na koniec prezes Tesli wspomniał również o planach rozwoju m. in. humanoidalnego robota o pseudonimie Optimus, który mógłby zostać wykorzystany do pracy przy obsłudze części w fabrykach.


Fot. Kruzat/Wikimedia Commons

Zobacz również: BENTLEY ZAINWESTUJE 2,5 MLD FUNTÓW, ABY DO 2030 ROKU SPRZEDAWAĆ WYŁĄCZNIE SAMOCHODY ELEKTRYCZNE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.