Trump łączy bezrobocie w Stanach ze śmiercią George’a Floyda
w

Trump łączy bezrobocie w Stanach ze śmiercią George’a Floyda

fot: The White House/ wikimedia commons.

Prezydent Trump podczas piątkowej konferencji prasowej stwierdził, że ze spadku bezrobocia w USA dumny byłby sam… George Floyd. Słowa głowy państwa wywołały burzę.

Trump znany jest z kontrowersyjnych tez, skrótów myślowych oraz śmiałych prognoz gospodarczych. W tej kwestii jednak miał połowicznie rację – z poziomu 20-proc. bezrobocia w skali kraju, w krótkim czasie odnotowano spadek do 13 proc. Jednak najwięcej emocji wywołało porównanie prezydenta. Trump stwierdził, że ze spadku bezrobocia szczęśliwy były George Floyd, zamordowany przez jednego z policjantów Afroamerykanin mieszkający w Minneapolis.

To wspaniały, wspaniały dzień dla równouprawnienia w Stanach Zjednoczonych […] George patrzy w dół i mówi, że to wspaniałe wydarzenie dla kraju – podkreślał Trump.

Sprawdź również: Protesty w USA: Trump wycofuje Gwardię Narodową

Donald Trump podzielił się również refleksją na temat równości w społeczeństwie amerykańskim. Zdaniem prezydenta, wszyscy powinni być traktowani w świetle prawa tak samo – niezależnie od rasy, płci, czy wyznania.

Równość w świetle prawa musi oznaczać, że każdy Amerykanin jest traktowany tak samo przez ograny ścigania i prawa, niezależnie od rasy, koloru skóry, płci czy wyznania. Muszą być traktowani równo. Wszyscy widzieliśmy, co stało się w zeszłym tygodniu. Nie możemy dopuścić, by znowu się zdarzyło – mówił amerykański prezydent.

Co ważne, w sieci zwrócono uwagę na sprzeczne wypowiedzi Trumpa. Jeszcze wcześniej, głowa państwa zaznaczała, że jeśli burmistrzowie miast nie powstrzymają protestów, wyśle tam wojska federalne. Oponenci polityka podkreślają, że teraz wzywanie do równouprawnienia i wplątywanie w wypowiedzi nazwiska Floyda, jest aktem hipokryzji.

Sprawdź również: Donald Trump oskarża Chiny o wybuch pandemii

Źródło: INNPoland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.