wolfspeed
w

Wolfspeed – spółka z pogranicza branży półprzewodników i zielonej energii

Wolfspeed [WOLF]

Wolfspeed zostało założone w 1987 roku. Wcześniej było znane pod nazwą Cree, ale przedsiębiorstwo zmieniło nazwę w październiku 2021 roku w wyniku sprzedaży działalności związanej z diodami LED i przeniesienia głównej działalności na produkcję materiałów z węglika krzemu, azotku galu i urządzeń półprzewodnikowych. Układy te są obecnie wykorzystywane w wielu zastosowaniach związanych z czystą energią, w tym w pojazdach elektrycznych i energetyce słonecznej.

Oznacza to, że amerykańska spółka korzysta również ze wzrostu znaczenia całego rynku energii słonecznej – z obecnego poziomu 184 mld dol. do poziomu ok. 300 mld dol. w 2028 roku. Podobnie sprawa wygląda z rynkiem pojazdów elektrycznych, który wzrośnie z poziomu 208,9 mld dolarów aktualnie do ok. 1 bln dol. w 2030 r.

W drugim kwartale roku obrotowego zakończonym 26 grudnia firma odnotowała 36-procentowy wzrost przychodów w ujęciu rocznym.

W ciągu kwartału osiągnęliśmy wysokie przychody na poziomie górnej granicy naszych prognoz, co stanowi szósty z rzędu kwartał wzrostu przychodów, potwierdzając tym samym naszą pozycję, która pozwala nam na zaspokojenie rosnącego popytu.

Gregg Lowe, Prezes Wolfspeed

Analitycy z Wall Street ankietowani przez Koyfin również są optymistycznie nastawieni do perspektyw Wolfspeed i przewidują średnio 16,3 proc. potencjalnej stopy zwrotu z inwestycji w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Akcje Wolfspeed możesz kupić bez prowizji w tym miejscu:

DISCLAIMER ETORO
eToro to platforma z wieloma aktywami, która oferuje zarówno inwestowanie w akcje i kryptoaktywa, jak i handel kontraktami CFD.

Należy pamiętać, że kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej. 68% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Powinieneś zastanowić się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Przedstawione treści są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opracowanie to jest chronione zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 roku O prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U.Nr24,poz.83). Wpis autora ma charakter edukacyjny. Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie opracowania.

Zobacz również: INWESTYCJA W METAVERSE? 3 DUŻE SPÓŁKI

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.